Cumhuriyet tarihinin en büyük trajedisi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da yaşanan patlamanın Cumhuriyet tarihindeki en büyük trajedi olduğunu söyledi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük trajedisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki patlamaya, "Cumhuriyet tarihinin en büyük trajedisi" yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumdan bir an önce çıkması gerektiğini belirtti. 

Başbakan Davutoğlu ile görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Kılıçdaroğlu, Ankara'da yaşanan patlamayla ilgili bazı konulara değindi. Terör belasından kurtulunması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet tarihinin en büyük trajedisini yaşadık. 95 yurttaşımız hayatını kaybetti. Böyle acı bir olay karşısında hepimizin vicdani kanaatlerini dile getirme hakkı var ve suçlanmamalılar. Yurt dışından gelen baş sağlığı mesajları bile olayın vehametini ortaya koyuyor" dedi. 

İSTİFA OLMAZSA TRAVMA YAŞANIR
İki canlı bombanın 95 kişinin ölümüne sebep olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, işin sorumlusunun ülkeyi yöneten hükümet olduğunu söyledi. İçişleri Bakanı'nın görevden istifa etmesini isteyen Kılıçdaroğlu, patlamayla ilgili yapılan basın toplantısında gülen Adalet Bakanı'nın ise görevinden alınması gerektiğini ifade etti. Bu konuları Davutoğlu'na ilettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bizden rapor bekliyorlar, Sayın Davutoğlu ona göre hareket edeceklerini söyledi. Bu iki bakan istifa etmediği sürece bu travma daha çok su kaldırır" diye konuştu. 

CHP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR
Patlamada ölenlerin 'İstibarat zaafiyetinden' dolayı hayatını kaybettiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Önümüzde 1 Kasım seçimi var. Dertlerimizi ve sorunlarımızı biliyoruz ama karamsarlığa gerek yok. CHP olarak biz üstümüze düşenin tamamını yapıyoruz" dedi. 
Kılıçdaroğlu, bu sorunların seçim hükümetiyle çözülemeyeceğini, 4 yıllık bir hükümetin sorunları çözebileceğini Davutoğlu'na ilettiğini belirterek, "Böyle bir koalisyona açığız" ifadelerini kullandığını söyledi. 

Yazar: Haberci
kemal kılıçdaroğlu ankara patlama liderler ne görüştü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.