Teröre kızdı şehri dev bayraklarla donattı

Artan terör olayları ve şehit haberlerine kızan Belediye Başkanı, şehrin en hakim noktasına 9 dev bayrak diktirip, gururla dalgalandırdı.

Teröre kızdı şehri dev bayraklarla donattı

Antalya'nın Alanya İlçesi artan terör olayları ve şehit haberleri nedeniyle oldukça hareketli günler geçiren yerleşim yerlerinden bir tanesi. Turistik şehir olan Alanya'da Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, son günlerin en anlamlı protestosunu şehrin en hakim noktasına 20 metrelik 9 dev Türk Bayrağı dalgalandırarak yaptı. 

EN ÖNEMLİ MANEVİ DEĞERİMİZ
Alanya'daki Seyir Terası'nın üst kısmına yapılan 9 dev Türk Bayrağı, ilçenin her yerinden rahatlıkla görülebiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Vatanımızın birliğini ve bölünmez bütünlüğünü ifade eden ay yıldızlı Türk Bayrağımız, dünden itibaren şehrimizin semalarında dalgalanmaya başladı. Kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan Türk Bayrağımız, ulusumuzun en önemli manevi değerlerinden biridir. Bağımsızlığımızın en önemli göstergesidir" dedi.

TERASI BAYRAK İLE DONATTIK
Türk Bayrağı'nın gökyüzünde dalgalandığı sürece, o ulusun kimsenin esiri olmayacağını gösterdiğini belirten Başkan Murat Yücel, "Biz de bu milli duygu ve düşüncelerle seyir terasımızı Türk bayrakları ile donattık. Son aylarda yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi her daim anımsamak için ve onların onurlu hatırası adına bu bayraklar şehrimizin semalarında dalgalanmaya devam edecek" diye konuştu.

Alanya'nın en uğrak yerlerinden olan Seyir Terası'na gelen turistler de dev bayraklarla fotoğraf çektirerek, ülkelerine dönüyor. Bu arada Ulusal Yas nedeniyle de bayrakların yarıya indirildiği görüldü.

Yazar:
alanya bayrak seyir terası bayrakları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı