Din görevlilerine 'işbirliği' çağrısı

Denizli Belediye Başkanı Zolan, din görevlilerine 'Örnek insan olmak durumundasınız' deyip, işbirliği teklifinde bulundu.

Din görevlilerine 'işbirliği' çağrısı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bazı din görevlileriyle bir araya geldi. Onlardan çevresinde olup bitenleri gözlemleyip, güçlerinin yettiği kadar çözmesini isteyen Zolan, bazı önerilerde bulundu. 

YÜKÜN ALTINDAN KALKALIM
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Denizli Polisevi'nde kahvaltı veren Başkan Zolan, burada bir konuşma yaptı. Din görevlilerinin kentin her mahallesi ve semtinde görev yaptığına dikkati çeken Zalan, "Çevrenizde ihtiyaç sahibi ve muhtaç durumda olan vatandaşlarımıza sizlerin vasıtasıyla da objektif olarak ulaşmak istiyoruz. Sizler fedakarca çalışıyorsunuz. Örnek insan olmak durumundasınız. O yüzden sizin yükünüz de ağır. Benim sizlerden ricam çevrenizde olup biten olayları gözlemeniz. Sorunları gücünüz yettiği kadar çözmenizi, gücünüzün yetmediği yerde gerek bizlere gerekse müftülüklerimize haber vermenizi istiyorum. Bu yükün altından ancak bu şekilde kalkarız. Nasıl bu şehrin sorumluluğu bizimse camilerimizin etrafındaki yerler de sizin sorumluluğunuz altındadır. Bu sorumluluğu hep beraber taşıyalım" dedi.

YOKLUK DÖNEMİ GERİDE KALDI
Camilerin bulunduğu mahalle ve semtlerin en güzel yerler olması gerektiğini söyleyen Başkan Zolan, "Örnek yapı olmak durumundadır. Çok şükür artık o yokluk dönemini geçtik. Millet olarak artık daha geniş imkanlara sahibiz. Allah daha büyük güzelliklere koşmayı nasip etsin. Birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak camilerimizin etrafındaki duvarları kaldırdık. Duvarları kaldırdıktan sonra yeşil alanlar haline getirerek halkımız ile buluştuğunda biraz daha güzel olduğunu gördük. İmkanlarımız dahilinde bu çalışmaları yapmaya devam ediyoruz" dedi.

Programa Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Müftüsü Nihat Sevil, Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, Merkezefendi Müftüsü Gencal Şenyayla ve çok sayıda din görevlisi katıldı. 

Yazar: Haberci
denizli belediyesi çalışmaları osman zolan talimat
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı