Ankara'daki patlamada ölenlere 'şehit sayılsın' teklifi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenlerin 'Şehit' sayılması için kanun teklifi vereceğini söyledi. Tepki yağdı.

Ankara'daki patlamada ölenlere 'şehit sayılsın' teklifi

Partisinin kanalı olarak bilinen Halk Tv'ye konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da patlayan bombayla hayatını kaybedenlerle ilgili tartışılan bir konu açtı. Meclis çalışmaları başladığında, 'Ölenlerin şehit sayılması için kanun teklifi' vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu'na tepkiler başladı. 

Uğur Dündar'ın programına katılan Kılıçdaroğlu, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. TBMM açıldığında bazı girişimler yapacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ankara'da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın şehit sayılması için kanun teklifi vereceğiz. Elimizden geleni yapacağız" dedi. 

SOSYAL MEDYADAN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ
Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının hemen ardından sosyal medyada tepki dolu mesajlar yağdı. Bir vatandaş, "Askerimle, polisimle; tabutuna pkk paçavrası asılan teröristi bir tutmaya çalışmak, teröriste şehit densin demek neyin kafası Kılıçdaroğlu" derken, bir vatandaş da, "Acaba Kemal Kılıçdaroğlu "şehit" kavramının ne demek olduğunu biliyor mu sabah sabah bunu düşünüyorum sadece" dedi.

PEKİ KİMLERE ŞEHİT DENİR?
Allah yolunda canını feda eden Müslümanlara 'Şehit' denir. Şehidlik, İslâm'da en büyük mertebedir.

Sosyal medyadaki bazı tepkiler şöyle:

@KaaN__GediK Kılıçdaroğlu ölenler için Mecliste şehit sayılmaları için teklif verecekmiş biri şuna şehitliğin ne demek olduğunu anlatsın

@qetum Eline gecirse askerimi gözünü kırpmadan öldürme potansiyeli olan o 97 kişi şehit sayılsın diye kılıçdaroğlu kanun teklifi yapacakmış.

@ahmetbasbug SENİN O ŞEHİT SAYILSIN DEDİĞİN ERMENİ BOZMALARI BU GÜN PKK BAYRAKLARIYLA GÖMÜLDÜ.

Yazar:
kemal kılıçdaroğlu şehit ankara patlama şehit ünvanı verilsin
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.