Otistik çocukların başkan sevgisi

Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na otistik çocuklardan sevgi seli.

Otistik çocukların başkan sevgisi

Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği’ne bağlı yaşam merkezini ziyaret ederek, oradaki çocuklar ile bir araya geldi.

Sosyal devlet olma yolunda hızla ilerlendiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Bize ve ailelerine emanet edilen engelli özel çocuklarımız, saf sevginin ve ilginin gerçek sahibidirler. Hükümetimizin engelli bakımı, eğitimi ve istihdamına dönük destekleri devam edecektir. Bizde bu konuda taşın altına elimizi koyarak, özel yavrularımıza ve ailelerine destek oluyoruz" dedi. 

HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIM
Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği’ndeki öğrencilerle basketbol oynayan Başkan Karaosmanoğlu, "Bu yavrularımızın özel anneleri de büyük fedakarlık gösteriyorlar. Çocuklarına sevgi ve aşkla bağlılar. Allah dünyadaki bu şefkatli ve merhametli bakışların karşılığını, ahirette verecektir" diye konuştu. Kocaeli'nde yapımına başlanan kapalı yüzme havuzunda otistik çocukların da unutulmadığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Bu zamana kadar sosyal belediyecilik anlamında çok güzel örnekler gösterdik. Bunlara devam edip, hizmetteki varlığımızın en önemli amacı olan özel çocuklarımızın her zaman yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Başkan Karaosmanoğlu, ailelerden otistik çocuklarını eve kapatmamalarını istedi. 

Yazar: Haberci
kocaeli otistik çocuklar kocaeli belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı