Davutoğlu görevi bırakacak mı ?

AK Parti'nin MHP ile koalisyonundan da olumsuz sonuçlandı. Başbakan Davutoğlu, elinden geleni yaptığını belirterek, gerekirse görevi bırakabileceğini söyledi.

Davutoğlu görevi bırakacak mı ?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin son etabında MHP'nin kapısını çaldı. Ortada bir anlaşma olmazken, Davutoğlu, MYK'ya ile görüşüp, gerekirse görevi bırakacağının sinyalini verdi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu arasında hükümet kurma çalışmaları kapsamında gerçekleşen basına kapalı görüşme 2 saat 26 dakika sürdü. Hükümet kurma çalışmaları kapsamında açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "MHP Genel Başkanı Bahçeli ile son derece samimi ve dürüst, açık yürekli bir görüşme yaptık. Daha önce kamuoyuyla paylaşmış olduğu 4 konuyu da gündeme getirerek, bunlar tek tek ele alındığında AK Parti ile bir koalisyon imkanını mümkün görmediğini ifade etti. Kendisinin yaklaşımını saygıyla karşıladığımı ifade ettim" dedi.

MHP'nin seçim koalisyonu ve azınlık hükümeti desteğini de kabul etmeyeceğini söylediğini belirten Davutoğlu, "Erken seçime de destek vermeyeceklerini söylediler. İfadelerine de çok saygı duydum. Çözüm süreci ile ilgili, terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğimizi söyledim. 17-25 Aralık konusunda gündeme getirdiği bağlam ile de bunların paralel yapılanma çerçevesinde darbe teşebbüsü olduğunu ancak şeffaflık için her türlü adımı atacağımızı söyledim. Maalesef, çok arzu etmemize rağmen, Sayın Kılıçdaroğlu ya da Sayın Bahçeli ile koalisyon oluşturma imkanımızın olmadığı açıkça ortaya çıkmıştır. İlk fırsatta MKYK'yı toplayarak yeni değerlendirmelerde bulunacağız" diye konuştu.

GEREKİRSE GÖREVİ İADE EDECEK
Elinden gelen bütün çabayı sarfettiğini söyleyen Davutoğlu, "9 Temmuz'dan bu yana olabilecek bütün yolları denediğime inanıyorum. Ama muhatabım olan Genel Başkanların karar süreçlerine saygım sonsuz. Ben MYK ile görüşüp gerekirse görevi iade edeceğim" dedi.

Yazar: Haberci
ak parti mhp koalisyonu davutoğlu ve bahçeli görüşmesi davutoğlu görevi bırakacak mı?
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.