TİKA'dan Sırbistan'a seracılık desteği

TİKA, Sırbistan'da geçimini tarımdan sağlayan ailelere sera ve ekipman yardımı yaptı.

TİKA'dan Sırbistan'a seracılık desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Sırbistan'ın Tutin şehrindeki kırsalda yaşayan ailelere sera ve ekipman desteği verdi. 

Tarım ekonomisinin geliştirilmesine yönelik önemli çalışmalara imza atan TİKA, kuruluşundan bu yana Sırbistan ekonomisinde önemli bir yeri olan tarım sektöründe yapılan projelere bir yenisini daha ekledi. TİKA Belgrad Program Koordinatörlüğü tarafından Sırbistan’ın güneybatısında yaşayan toplam 30 aileye verimi yüksek sebze ve meyvelerin yıl boyunca ekiminin sağlanması için gerekli sera örtüsü, damlama sulama sistemi gibi ekipman desteği sağlandı.

TİKA, kırsaldaki vatandaşlara tarımsal ekipman desteği de sağladı. Proje kapsamında kırsal alanlarda sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek amacıyla aile işletmelerinin doğrudan gelir elde edebilme imkanlarının sağlanması ve bölgenin üretim ve gelir seviyelerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 

Tutin Belediyesi yetkilileri, çiftçilere sera ve damlama sulama sistemi desteğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, yapılan yardımların özellikle kırsal alandaki bölge halkına yönelik etkisi ile bahse konu ihtiyaç sahibi ailelerin refah seviyesinin iyileştirilmesine yönelik doğrudan katkı sağlamasının önemine değindi.

Kırsal alanda tarımsal üretim faaliyetlerinin geliştirilmesi çerçevesinde başlatılan Az Gelişmiş Bölgelere Sera Desteği Projesi bu yıl içerisinde Ljubovia, Nova Varoş da gerçekleşmişti. Önümüzdeki günlerde benzer şekilde Bujanovats'ta da sera ve ekipman desteği verileceği bildirildi.

Yazar:
tika faaliyetleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı