Milli Takım'ın 92 yıllık fotoğrafları bu sergide

A Milli Futbol Takımı’nın 92 yıl boyunca katıldığı milli maçlarda çekilen fotoğrafları Torku Arena'da sergileniyor.

Milli Takım'ın 92 yıllık fotoğrafları bu sergide

Torku Arena’daki '1923-2015 Zaman Tüneli'nde A Milli Futbol Takımı'nın Fotoğraf Sergisi açıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi'nce A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda ile Konya’da oynayacağı milli maç öncesinde açtığı 1923-2015 Zaman Tüneli, önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. A Milli Futbol Takımı Fotoğraf Sergisi Konya Büyükşehir Torku Arena Basın Toplantı Salonu’nda açıldı. Açılışı Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmet Cansaran yaptı.

Açılışta, Araştırmacı-yazar Ömer Altay’ın 1980 yılından bu yana uluslararası spor organizasyonları ve milli maçlarda çektiği fotoğraflar ile A Milli Futbol Takımı’nın 92 yıl boyunca katıldığı milli maçlarda çekilen fotoğraflar sergileniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 40 gün içinde 3. kez gerçekleşen bu tarihi buluşmayı görsel yoğunluklu kültürel bir etkinlikle taçlandırdıklarını dile getiren Başkan Tahir Akyürek, “Bu sergi ile yeni nesilleri Türkiye Milli Futbol Takımı’na emek vermiş geçmişteki portrelerle de tanıştırmayı amaçlıyoruz" dedi.

Bu arada dünyanın en iyi 5 stadyumu arasında gösterilen Konya Büyükşehir Torku Arena ve çevresi Türk Bayrakları ile donatılarak, 'Yükseğe, daha yükseğe, sen başarırsın' yazılı pankartlar asıldı.

Yazar:
milli takım fotoğraf sergisi konya torku arena
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı