Hakkari'de terör örgütüne ağır darbe

Türk askeri, Hakkari'de terör örgütüne ait uçaksavar mevzisi, sığınak ve muhimmat deposunu imha etti, 12 teröristi de öldürdü.

Hakkari'de terör örgütüne ağır darbe

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonlarda terör örgütüne vurulan darbeyi açıkladı. Hakkari Yüksekova'daki operasyonlarda terör örgütüne ait sığınak ve depolar patlatırlırken, 12 teröristin de öldürüldüğü bildirildi. 

Genelkurmay'ın internet sitesindeki güncel olaylar kısmında açıklanan duyuruda, "Hakkari / Yüksekova’da devam eden operasyonda icra edilen hava harekatı ile Bölücü Terör Örgütüne ait bir adet Doçka uçaksavar silah mevzi, beş adet sığınak ve teröristlere ait mühimmat deposu tahrip edilerek toplam 12 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

9 TERÖRİST TESLİM OLDU
Hakkari ve Şırnak'ta ise 9 teröristin silah ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi. Aynı duyuruda, Hakkari Şemdinli’de, bölücü terör örgütü mensuplarının bir GSM şirketine ait baz istasynuna bombayla saldırdığı ve iletişimin aksatılmak istendiği belirtildi.

Yazar:
PKK'ya darbe genelkurmay hakkari
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.