Erdoğan'dan patlamayla ilgili önemli talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki patlamayla ilgili, 'Hiçbir ihtimalin göz ardı edilmemesi için' talimat verdiğini açıkladı.

Erdoğan'dan patlamayla ilgili önemli talimat

Ankara'da 97 kişinin ölümüne neden olan patlamayla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Denetleme Kurulu'nu 'Farklı bir bakış açısıyla' olayı inceleme talimatı verdiği öğrenildi. Kararını açıklayan Erdoğan, çifte standart tepkisi de gündeme bomba gibi düştü. 

Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, asıl hedefin Türkiye ve milletin tamamı olduğunu söyledi. Yaşanan hadisenin herkesi üzdüğünü ifade eden Erdoğan, "Milletimize başsağlığı diliyorum" dedi ve birlik ve beraberliğe yöneltilen saldırıyı şiddetle kınadığının altını çizdi. 

FARKLI BAKIŞ AÇISIYLA İNCELENECEK
Yaşanan hadisenin bir sınav ve sınama olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah'ın yardımı, güvenlik güçlerimizin çalışmaları ve milletimizin dirayetiyle, bu sınamadan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum" dedil. Erdoğan, saldırıyla ilgili de tüm detayların dikkate alınması için çalışıldığını belirterek, "Sadece maşalar değil, onları kullanan güçler de mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Ankara saldırısı hakkında Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirdim, farklı bir bakış açısıyla incelemelerini istedim. Saldırıyla ilgili hiçbir ihtimalin göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

ÖLÜMLER ARASINDA AYRIM YOK
Açıklamasında terör olaylarına çifte standartla yaklaşıldığına dikkati çeken Erdoğan, "Terörü, kendini nasıl tanımladığına, hangi ismi kullandığına, söylemine, yöntemine göre tasnif etmiyoruz, sadece bu sıfatla adlandırıyoruz. Meseleye bu şekilde yaklaşmayan, terör karşısında, terör örgütleri karşısında çifte standart kullanan herkes, açık söylüyorum, teröre destek vermektedir. Ölümler arasında ayrım yapmadığımız gibi, katiller ve terör örgütleri arasında da ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim nezdimizde aynı derecede cani, aynı derecede ahlaksız, aynı derecede kötüdür" dedi. 

Yazar:
Cumhurbaşkanı Erdoğan ankara patlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.