Denizli'deki rekorluk pilates kursuna rekor başvuru

Denizli'de Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren pilates sporu için belediyenin açtığı kursa yine başvuru yağıyor.

Denizli'deki rekorluk pilates kursuna rekor başvuru

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nce ücretsiz olarak açılan pilates kurslarına yoğun başvuru var. Aynı kursa katılan kursiyerler, geçtiğimiz yıllarda 3 bin 486 kadının katılımıyla yapılmış ve dünya rekoru kırarak adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırmıştı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz olarak düzenlediği pilates kurslarına devam ediyor. Bu kapsamda 2015-2016 yeni dönemi pilatese başlayacak kadınlara yönelik vücut yağ oran ölçümleri yapıldı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık, kursların başlamadan önce vücut yağ oranlarının ölçüldüğünü söyledi. Başvuran kişilerin vücutlarındaki yağ, sıvı ve kas oranlarının incelendiğini belirten Işık, eğitimin ardından 4 ay sonra tekrar ölçüm yapılacağını ve aradaki farkla ilgili bilgilendirmeler yapılacağını söyledi.

2 BİN ÜZERİ BAŞVURU
Yeni dönem için bugüne kadar 2 binin üzerinde kayıt aldıklarını söyleyen Erdal Işık, "Büyükşehir Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak verilen pilates eğitimlerine olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Bütün bayanlarımızı sağlıklı yaşam için pilates yapmaya davet ediyorum. Ücretsiz kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımızın  Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi ve Yenişehir Spor Merkezi'ne müracaat etmeleri gerekmektedir" diye konuştu.

Yazar: Haberci
denizli pilates kursu guinnes rekorlar kitabı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı