Kırgız Bakan Amasya'ya hayran kaldı

Kırgızistan Kültür ve Turizm Altınbek Maksütov ve beraberindeki heyet, Amasya'yı ziyaret etti. Kırgız heyet, şehre hayran kaldı.

Kırgız Bakan Amasya'ya hayran kaldı

Türkiye ile kardeş ülke olan Kırgızistan'dan bir grup heyet Amasya'ya gitti. Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile görüşen heyet, şehrin tarihi ve turistik yapısına hayran kaldıklarını ifade etti.

Bazı programlar için Amasya'ya giden Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Altınbek Maksütov, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Büyükelçilik Müsteşarı Aibek Akaev ile TÜRKSOY Ankara Temsilcisi Kocageldi Kuluyev, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti. 

Kırgız misafirleri ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu ifade eden Başkan Özdemir, Amasya'nın tarihi ve turistik güzelliklerini anlattı. Misafirleriyle özel olarak ilgilenen Başkan Özdemir, onlara özel hediyeler de takdim etti. 

Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Altınbek Maksütov ise misafir perverliklerinden ötürü Başkan Özdemir’e teşekkür ederek, Amasya’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve bu güzel şehri oldukça beğendiğini söyledi. 

Bakan Maksütov, Kırgızistan'dan getirdiği özel hediyelerden Başkan Özdemir'e takdim etti.

Yazar:
amasya kırgızistan bakanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.