Denizli'de 40 yıllık hayal gerçek oluyor

Denizli'de yaklaşık 40 yıldır sorun olan yolun yapımı tamamlanma noktasına getirildi. Muğla'ya ulaşımı 50 kilometre kısaltacak yol, bölge halkına ekonomik kazanç da sağlayacak.

Denizli'de 40 yıllık hayal gerçek oluyor

Denizli'den Muğla'ya ulaşımını kolaylaştıracak olan ve 40 yıldır bölge halkının sorunu olan Beyağaç-Karacaören Yolu tamamlanma aşamasına geldi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, çalışmaları yerinde inceledi. 

Başkan Osman Zolan, Beyağaç'ta altyapısı tamamlanan ve asfaltlama çalışmalarına başlanan Beyağaç-Karacaören Yolu'nda incelemelerde bulundu. Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay'ında eşlik ettiği programda, Muğla'ya ulaşımı 50 kilometre kısaltacak yoldaki çalışmalar yerinde görüldü. Beyağaçlıların 40 yıldır hayalini kurduğu yolun kısa süre sonra ulaşıma açılacağını belirten Zolan, "Sizlerin 40 yıldır hayalini kurduğunuz bu yol, artık gerçeğe döndü" dedi. 

Beyağaç-Karacaören Yolu'nun ilk etapta altyapısını bitirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, "Şu anda asfalt çalışmasına başladık. İnşallah 1 hafta - 10 gün içerisinde Karacaören yolumuzu asfaltlanmış bir şekilde Beyağaçlı kardeşlerimize kullanmak üzere hediye edeceğiz. Onunda güzelliğini hep beraber yaşayacağız" diye konuştu. 

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay da, yolun yapımına öncelik verdiği için Başkan Zolan'a teşekkür ederek, Beyağaç'ın bazı öncelikleri olduğunu bu yolunda kendilerine çok şey ifade ettiğini söyledi. Başkan'ın ziyareti, şölen havasında geçti.

Yazar: Haberci
denizli belediyesi çalışmaları beyağaç-karacaören Yolu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı