Bakan Akdağ, 'Ayrı gayrı neyimiz var?'

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, HDP'nin 'Ayrıştırıcı üslubunu' eleştirerek, "Aramızda Türkçe ve Kürtçe konuşmadan başka fark yok. Hepimiz kardeşiz" dedi.

Bakan Akdağ, 'Ayrı gayrı neyimiz var?'

Eski Sağlık Bakanı, AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Recep Akdağ, 1 Kasım seçimleri kapsamında Ardahan'a giderek İstişare Toplantısı'na katıldı. Burada HDP'yi ayrıştırıcı olmakla eleştiren Akdağ, herkesin kardeş olduğuna dikkati çekti.

AK Parti Ardahan İl Başkanlığı'nca düzenlenen İstişare Toplantısı'na katılan eski Bakan Akdağ, partisinin iktidarı döneminde yapılanları anlattı. Özellikle sağlık alanında devrim niteliğinde adımlar atıldığını belirten Akdağ, "En gelişmiş ülkelerdeki sağlık hizmetleri Türkiye'de de vatandaşlarımıza sunuluyor. Bunu yapmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

GÜNDE 16 SAAT ÇALIŞIYORUZ
Bu hizmetlerin yeniden sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve yenilerinin eklenmesi için milletten yetki istediklerini belirten Akdağ, "AK Parti'liler milletine için aşık olan kadrolardan oluşuyor. Bu nedenle günde 16 saat çalışıyoruz. Bizler 13 yıl boyunca size hizmet etmeye çalıştık. Bu hizmet çorbasında benim de tuzum oldu. Ardahan da pek çok dünya ülkesinde olmayan hizmeti yaptık" diye konuştu. 

AYRIMCI DİL KULLANMADIK
AK Parti'nin toplumu birleştirici bir yanı da olduğunu söyleyen Akdağ, "Hiçbir zaman ayrımcı bir dil kullanmadık. HDP, önceki seçimde bölgedeki insanlara, 'Oyunu kendine ver' diyerek, 'Sen Kürt'sün, HDP'de Kürt Partisi ya, oyunu ona ver' mesajı vermeye çalıştı. Böyle ayrımcılıkla nereye gideceğiz? Allah muhafaza etsin. Bizim kardeşliğimiz yeni değil, biz ezelde kardeştik Kalu Bella’dan beri kardeşiz. Allah nasip ederse ebede, kıyamete kadar da kardeş olacağız. Benim anam Kürtçe konuşuyordu, ben Türkçe konuşmayı öğrendim. Bu salondaki bazı kardeşlerimin anası Türkçe konuşuyordu da Kürtçe konuşmayı öğrendi. Bunun dışında aramızda ayrı gayrı ne var?" dedi.

Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci, AK Parti Ardahan Milletvekili ve adayları Orhan Atalay ve Yunus Baydar, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve çok sayıda partilii katıldı.

Akdağ, Kars ve Iğdır'da da seçim çalışmalarına katıldı. Vatandaşlarla bir araya geldi.

Yazar: Haberci
recep akdağ hdp eleştiri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.