Erbakan'ın ismi modern bulvarda yaşayacak

Merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın ismi Sivas'ta sanayi ve yaşam merkezini birbirine bağlayan, günde binlerce aracın geçtiği bulvara verildi. Y

Erbakan'ın ismi modern bulvarda yaşayacak

Saadet Partisi Kurucusu merhum Necmettin Erbakan'ın isminin verildiği bulvar, yenileme modern bir görünüme kavuştu. Yolun yeni hali törenle açıldı. 

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, daha önce bozuk olan yolun standardını yükseltmek için düğmeye basmıştı ve yenileme, genişletme, altyapı, kod düşürme ve yer yer dolgu çalışmaları yapıldı. Bulvar kenarına bisiklet yolları, yaya kaldırımları, ağaçlandırma ve aydınlatmalar yapıldı. Yeni yol, Vali Alim Barut, Milletvekili Selim Dursun, Belediye Başkanı Sami Aydın, protokol üyeleri ve iş adamlarının katılımıla açıldı. 

HAYATİ ÖNEME SAHİP
Törende konuşan Sivas OSB Sanayicileri Derneği Başkanı Göksel Aras, 8 bin kişinin üzerinde istihdam sağlayan 130’un üzerindeki fabrikada 82 ülkeye Sivas’tan ihracat yapıldığını kaydederek, “Bölgemiz için hayati öneme sahip olan bu yolu hizmete kazandıran Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür ediyoruz.” dedi. 

YOL BİRLEŞTİRİCİDİR
Belediye Başkanı Sami Aydın ise, "Yatırımcıyı şehrimize çekmek için talep edilen altyapının oluşturulması gerekiyor. Tabii böyle bir bölgeye bu yol yakışmıyordu. Bu eksiliği gidermenin, modern bir yolu bölgeye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. Milletvekili Selim Dursun ise, “Yol birleştiricidir, kültürleri birleştirir, ticareti geliştirir ve insanları birbirine kavuşturur" ifadelerini kullandı. Vali Alim Barut da, üretim yapmayan devletlerin gelecek yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını belirterek, modern yolun önemli bir hizmet üretimi olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından dua edilerek, kurdele kesildi. 

Yazar: Haberci
sivas belediyesi çalışmaları necmettin erbakan bulvarı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı