Belediye tahsilat için yolda bekleyecek

Balıkesir Belediyesi, fatura tahsilat işlemleri için araç filosu kurdu. 54 farklı noktada mobil fatura ödeme araçları sizi bekleyecek.

Belediye tahsilat için yolda bekleyecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 665 bin abonesi olan BASKİ'nin fatura tahsilat işlemlerinin hızlandırılması için düğmeye bastı. Alınan mobil araçlarla merkezi yerlerde tahsilat işlemi gerçekleştirilebilecek. 

Mobil tahsilat araçları törenle hizmete başladı. Özellikle kırsal kesimde hizmet verecek araçların içerisinde güvenlik kamerası, jeneratör ve teknolojik alt yapı bulunuyor. Belediye bu araçlar için 1 milyon TL yatırım yaptı. Araçlarda 1 güvenlik görevlisi ve 1 tahsilat memuru çalışacak. Yoğun dönemlerde bu sayının artırılması da planlanıyor. 

BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, tahsilatların kolay ve kısa sürede gerçekleştirilmesi için farklı seçeneklerin üzerinde durduklarını söyledi. 665 bin abonelerinin bulunduğunu belirten Bayram, tahsilat araçlarıyla birlikte, 54 noktada tahsilat hizmeti verdiklerini söyledi. 

10 TAHSİLAT ARACI
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da, şu ana kadar kırsalda 400 kilometre su ve kanalizasyon işinin yapıldığına dikkati çekerek, "BASKİ bünyesine kazandırılan mobil fatura ödeme araçları da çoğunlukta kırsal mahallelere hizmet verecek. BASKİ bugüne kadar kırsalda yaptığı su ve kanalizasyon şebekesi 400 kilometreye uzandı. Belediyelerin ve Özel İdarelerin yapamadığı işleri BASKİ bu işleri başarıyla yapıyor. 10 tane tahsilat aracı hazır. Bu araçlar kırsalda tahsilât yapacak. Pazaryerlerinde hizmet verecek. Vatandaş ödemelerini rahat yapacak" dedi. 

Konuşmaların ardından araçlar dualarla hizmete açıldı. 

Yazar: Haberci
balıkesir mobil tahsilat aracı baski
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.