Kanlı Meydan değil Demokrasi Meydanı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 'Kanlı Meydan' türküleri söylenirken patlama yaşanan yerin adını Demokrasi Meydanı olarak değiştirdi.

Kanlı Meydan değil Demokrasi Meydanı

Ankara'da Tren Garı önünde yaşanan patlama sonrası 99 kişi hayatını kaybetmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, bölgenin adını Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesini kararlaştırdı.

Ankara'da 10 Ekim'de yaşanan patlama sonrası 99 kişi ölmüş ve 250'ye yakın kişi ise yaralanmıştı. Tren Garı önündeki meydanla ilgili Ankara'da Büyükşehir Belediye Meclisi'nden bir karar alındı. Başkanvekili Ali İhsan Ölmez'in başkanlığında yapılan olağan toplantıda, patlamanın olduğu alana 'Demokrasi Meydanı' adı verilmesini teklif eden yazı görüşüldü. 

13 KİŞİ RET OYU VERDİ
Teklif ile ilgili AK Parti grubu, olumlu oy kullandı. CHP'li üyeler, meydana 'Demokrasi' değil 'Barış' isminin verilmesini talep etti. Tartışmaların ardından yapılan oylamada, 101 oy ve 13 ret oyu ile meydana 'Demokrasi Meydanı' isminin verilmesi onaylandı. Patlamanın yaşandı ve Cumhuriyet Bulvarı, Talat Paşa Bulvarı ve Hipodrom Caddesi'nin birleştiği bu alanın daha önce resmi bir ismi bulunmuyordu. Bundan sonra 'Demokrasi Meydanı' olarak anılacak.

Yazar: Haberci
ankara patlama ankara demokrasi meydanı kanlı meydan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.