38 milyon TL'lik teleferik ücretsiz

Denizli'de 38 milyon TL'lik yatırımla hizmete açılan teleferik, 1 ay boyunca ücretsiz kullanılabilecek. Bin 500 rakıma çıkan teleferiği kullananları ise zirvede sürpriz bekliyor.

38 milyon TL'lik teleferik ücretsiz

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bin 500 metre yüksekliğe çıkacak teleferik projesini tamamladı. 38 milyon TL'yi bulan yatırımla hayata geçen proje ile zirvede de özel alanlar oluşturuldu. 1 ay ücretsiz kullanılabilecek. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 6 dakikada zirveye taşıyacak teleferikle ilk deneme seferini yaptı. Denizli’yi yayla turizminde marka yapacak 38 milyon liralık yatırımla kurulan kompleks projeyi basın mensuplarına tanıtan Başkan Zolan, teleferiğin bir ay boyunca ücretsiz olacağının da müjdesini verdi. Teleferiğin çıktığı alanda bungalov evler, restoran, çadır gibi tesisler bulunuyor. 

YAZ KIŞ HİZMET VERECEK
Teleferiğin yapıldığı alana yazın yayla amaçlı serinlemek için kışın ise kar görmek için gelineceğini ifade eden Başkan Osman Zolan, "Yaz kış burası hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. İnşallah güzellikler içinde mutlu bir şekilde Denizlimiz bu tesisleri kullansın, armağanımız olsun. 30 milyon TL'lik yatırım yapılan bu tesis ile turizmde bir adım daha öne çıkmış olacağız. Bir ay boyunca Denizlili hemşehrilerimizi ücretsiz taşıyacak teleferik projemiz hayırlı olsun" dedi. 

TÜRKİYE'DE EŞİ YOK
24 kabinin bulunan teleferik ile saatte bin kişi çıkıp iniş yapabilecek. Günde 7-8 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olan teleferikler ile zirveye çıkıldığında, kafeterya, restoran ve ahşap evlerde konaklama imkanı bulabileceksiniz. Bu konuyla ilgili de açıklama yapan Başkan Osman Zolan, "Teleferiğin ücretini 5 TL yapmayı planlıyoruz. Amacımız buradan kar elde etmek değil. İnsanlarımızla dağlarımızı ve yaylalarımız buluşturmak. Tesisler belediye şirketi tarafından işletilecek. Burası çok özel bir tesis. Denizli'de ilk ve Türkiye'de bunun eşi benzeri olduğunu zannetmiyorum" diye konuştu. 

Bağbaşı Kent Ormanı'ndaki teleferik ile Bağbaşı Yaylası’nda bungalov evlerin yanı sıra, kıl çadırı, restoran, piknik alanı, yöresel ürün satış merkezi, büfeler, mescid ve çadır kamp alanının kapıları açılmış olacak. 

İlk seferini yapan teleferiğe binen belediye yöneticileri, teleferikte öz çekim yaptılar.

Yazar: Haberci
denizli teleferik farklı teleferik projesi osman zolan projeleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.