Devlet sırrı ise saklayacaksın Devlet bey

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Bahçeli'ye, "Eğer şimdilik bu bilinmesin demişsem, bu bir devlet mahremiyetidir. Ona saygı göstermeyecekse, onun ahlakını yansıtır" dedi.

Devlet sırrı ise saklayacaksın Devlet bey

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Öyle şeyler biliyorum ki, söylersem Davutoğlu rahatsız olur" sözlerine çıktığı bir programda cevap verdi. Bahçeli'ye söylediği sözlerin devlet mahremiyeti gereği söylendiğini belirten Davutoğlu, açıklarsa onun devlet ahlakının belli olacağını söyledi. Davutoğlu, yapılanın da bir nevi şantaj olduğunu vurguladı. 

DEVLET MAHREMİYETİ VURGUSU
TRT 1'de "Başbakan ile Özel Yayın" programında konuşan Davutoğlu, ekonomiden, siyasete pek çok konunun üzerinde durdu. Sorular üzerine Devlet Bahçeli'nin sözlerine değinen Davutoğlu, "Eğer 'Şimdilik bu bilinmesin' dediyse bunin bir devlet mahremiyetinin gereği olarak söylediğinin altını çizdi. "Bu mahremiyete saygı göstermeyeceklerse, o da onların devlet ahlakını yansıtır" diyen Davutoğlu, "Saklama Sayın Bahçeli, saklama. 'Hayır' dediğini saklamaya çalışıyorsun, bunu niye aklayacaksın, bunu da saklama. Her şeyi söyleyebilir, hiç çekincem yok ama bir daha benimle devlet meselesi konuşacaksa karşımda her an şantaj yapabilecek karakterde biriyle konuştuğumu bilerek otururum onunla, hiç çekinmem, aynı şey Kılıçdaroğlu için de geçerli" dedi.

O NAMLULARI KIRARIZ
Terör operasyonlarına da değinen Davutoğlu, "Türkiye'ye dönecek her mermiyi durdurur, Türkiye'ye dönecek her namluyu kırarız. Bunu çok açık ve net söylüyorum. O namluyu kim verirse, 'DAEŞ'e karşı verdim' demesi bize izahat olarak yetmez" diye konuştu. PKK saldırılarıyla, oyunun kurallarının değiştiğini belirten Davutoğlu, "Oyunun parametrelerini değiştiren biz değiliz, onlar değiştirdi. Türkiye'ye saldırdılar, PKK saldırdı" diye konuştu. 

10 BİN ATAMA VAR
Başbakan Davutoğlu, atama bekleyenlere de müjde verdi. Davutoğlu, geçen yıldan kalan 10 bin atamayı Şubat ayı içerisinde gerçekleştireceklerini söyledi. Öğretmen atamalarına ilişkin bir beklentinin olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, "Bu herhalde 30 bin civarına doğru giden bir rakama ulaşır zamanla. Bu atamaları yapacağız. Ayrıca seçim beyannamemizde var Öğretmen Akademisi kuruyoruz. Yani öğretmenleri tekrar meslek içi eğitimden geçireceğiz ve öğretmen kurmayları yetiştireceğiz tabiri caizse" dedi. 

Yazar:
davutoğlu başbakan açıklama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı