Gül, Demirtaş'a taziye verdim ama nedeni var

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'da yaşanan patlama sonrası ölenler için HDP'li Demirtaş'a neden taziye verdiğinin nedenini açıkladı.

Gül, Demirtaş'a taziye verdim ama nedeni var

10 Ekim'de Ankara'da yaşanan bombalı saldırı sonrası hayatını kaybedenlerle ilgii HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayarak, taziye mesajı veren 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bunu neden yaptığını açıkladı. Gül'ün bu tutumu, 'Neden Başbakan veya Cumhurbaşkanı'na değil de HDP'ye taziye verdi?' gibi eleştirilere neden olmuştu. 

Dünya Ehli Beyt Vakfı'nın her yıl düzenlediği muharrem ayı iftarına katılan Abdullah Gül, burada bir konuşma yaptı. Demirtaş'a ilettiği taziye nedeniyle eleştirildiğini söyleyen Gül, "Bugün öyle ki ölülerimize başsağlığı dilediğimizde bunu bile garipseyen bir ortam ortaya çıkıyor. Bu ortam içinde nasıl beraber yaşayacaksınız? Nasıl uzun süre herkes birbiriyle beraber olacak? Farklı farklı düşünceler, hayat tarzları olabilir, insanların samimi olarak bir araya gelmesi çok değerli" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları da veren Abdullah Gül, sinir ve gerginliğin Türkiye'ye fayda getirmeyeceğini söyledi. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın olmazsa olmaz olduğuna dikkati çeken Gül, "Eminim ki önümüzdeki seçimlerden sonra Türkiye'de yeni bir iklim oluşur ve bu yeni iklim içinde herkes üstüne düşen sorumluluğu layıkıyla yapar. Bunun yolu da şüphesiz ki demokrasiyi en iyi şekilde ülkemizde gerçekleştirmekten geçer" dedi. 

Yazar:
Abdullah Gül HDP taziye
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.