Düden Şelalesi ve falezlere G20 ayarı

Kasım ayında G-20 zirvesine ev sahipliği yapacak Antalya'da, Düden Şelalesi ve meşhur falezlerde görsel bir şölen yapılmaya hazırlanıyor.

Düden Şelalesi ve falezlere G20 ayarı

Dünya liderlerinin bir araya geldiği G-20 Zirvesi'ne Türkiye'de Antalya evsahipliği yapacak. Bunun için Büyükşehir Belediyesi, nefesleri kesecek bir görsel şölen hazırlığı yapıyor. 

Yapılan hazırlıklar liderler için olsa da, Antalya'ya gelen turistlerin de beğenisine sunulacak. Bu kapsamda Düden Şelalesi'nin Akdeniz ile buluştuuğu noktada akşam uçakla Antalya Havalimanı'na gelenlere unutulmaz bir görüntü sunulacak. Suyun döküldüğü alanlar led ışıklarla donatılacak. Aynı zamanda meşhur falezlere de ışık gösterileri yapılıyor. 

UÇAKLA GELENLERE SÜRPRİZ
Son teknoloji ledlerin kullanılacağı görsel şölende, su içerisine renk oyunları ve animasyonlu ışık gösterileri konuluyor. Şelale yanındaki falezlerde ise, monte edilecek küçük ledler gece hareketlendirilerek, şelaleye doğru akım sağlayacak. Özellikle uçağın bu noktada çok yakın geçtiğini düşünürsek, yolcular oldukça şaşıracak ve anı fotoğraflamak için birbiriyle yarışacaktır. 

Antalya Belediyesi'nden yapılan açıklamada şehir içerisindeki Mevlana Kavşağı'nın da benzer bir ışıklandırma ile donatılacağı belirtildi. Köprülü kavşağın her iki yanında, animasyonlu ışıklandırmalar yapılacağı ve trafikteki sürücülere görsel bir şölen hazırlığı yapıldığı bildirildi. 

Yazar: Haberci
Antalya haberleri g20 zirvesi antalya falezler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.