Başkan teknolojik yatırımları denetime çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, teknolojik yatırımların durumuyla ilgili denetime çıktı. İhbar hattından da vatandaşların sorunlarını dinledi.

Başkan teknolojik yatırımları denetime çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan ve altyapı çalışmalarının online olarak izlendiği SCADA merkezi ve online ihbar hattı 185, beklenmedik bir misafirle karşılaştı. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, birimleri gezip, ekiplerle görüştü.

Kullandığı teknolojik yazılımlarla dikkat çeken Kocaeli Belediyesi, Türkiye’de belediyecilikte rol model olmaya devam ediyor. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, SCADA ve ALO185 sistemlerini denetledi. Genel Müdür İlhan Bayram’dan bilgiler alan Karaosmanoğlu, Kocaeli’de atıksu, yağmur suyu terfi merkezleri, arıtma tesisi ve sanayi tesislerinin ana kolektörlere bağlantı noktalarının izlenmesi ve SCADA merkezinden kontrol edilmesi amacıyla kurulan sistemin Türkiye’de ilk defa İSU’da geliştirildiğini söyledi. 

TESİSLERE ONLİNE İZLEME
Online sistemle 42 adet atıksu terfi merkezi, 16 adet atıksu arıtma tesisi, 25 adet sanayinin ana kollektör bağlantı noktaları, 33 adet noktada ana kolletör hatlarının doluluk oranının anlık takip edildiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Kentimizin çevresiyle, havasıyla ve toprağı ile temiz olması için elimizde ki tüm imkanlarla çalışıyoruz. Projelendirdiğimiz ve hizmet veren örnek tesislerimiz bu amaç için kurulmuştur. Bu çevre bize emanet ve onu korumak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız" dedi.

'ALO BEN BAŞKAN' 
Başkan Karaosmanoğlu ALO185 arıza ihbar merkezini de denetledi. Çalışanlardan bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, gelen bir çağrıya da cevap verdi ve vatandaşın sorununu dinledi. Aboneler ve vatandaşların haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren servisi arayarak su arızaları, kanal arızaları, su kirliliği, kaçak su kullanımı, çevre kirliliği ve arızalardan kaynaklanan fiziki su kaçakları hakkında ihbarda bulunabiliyorlar. 

Yazar: Haberci
kocaeli haberleri teknolojik yatırımlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı