Bakan Topçu'dan 'Küresel marka' teklifi

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Dünyanın en zengin kültür miraslarından olan Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nin küresel marka haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Bakan Topçu'dan 'Küresel marka' teklifi

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Denizli'ye gitti. Burada Denizli Büyükşehir Belediyesi'nce kazı ve restorasyon çalışması yapılan Laodikya Antik Kenti'ni gezen Topçu, "Küresel marka haline getirilmeli" dedi. 

Bakan Yalçın Topçu, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ne alınan Ladoikya Antik Kenti'ni ziyaret etti. Türkiye'de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne devir edilen Laodikya Antik Kenti'nden övgüyle bahseden Bakan Topçu'nun inceleme gezisine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Korkmaz, Laodikya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, arkeologlar ve kazı ekibi katıldı. 

PROGRAMA ZOLAN KATILMADI
Dünyanın en zengin kültür miraslarından birinin Laodikya olduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, kültür varlıklarının küresel marka yapılması gerektiğini söyledi. Topçu'nun programına Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ın katılmaması dikkati çekti. 

Yazar: Haberci
denizli haberleri Laodikya Antik Kenti Bakan Yalçın Topçu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı