TBMM'deki toplantı salonu makam odası oldu

Yeni hizmet binasına taşınan TBMM'de oda sayısı yetersiz kalınca, bazı toplantı salonları milletvekili makam odasına çevrildi. Gelen konuklar, bu odalarda ağırlanıyor.

TBMM'deki toplantı salonu makam odası oldu

TBMM'nin mevcut binalarının yetersiz kaldığı düşüncesiyle geçtiğimiz yıl tamamlanan yeni Halkla İlişkiler Binası'nda ilginç planlamalar yapılmış. 7 Haziran'daki seçimlerle yeni gelen milletvekillerine makam odası olarak toplantı salonları gösterildi. Ortaya bu görüntüler çıktı. 

472 ODA NİYE YAPILDI?
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yeni hizmet binası 11 katlı olarak ve 472 milletvekili odası ile hizmete girmişti. İçerisinde, komisyon toplantı salonları, çalışma odaları gibi pek çok bölüm bulunan binada, milletvekili, danışman ve sekretere 40 metrekarelik odalar verilmişti. 550 milletvekilinin seçildiği TBMM'de 472 milletvekili odası bulunması akıllara soru işaretleri getiriyor. 

DURSUN ÇİÇEK'E ODA YOK
Ayrıca parti Genel Merkezi'nde görevli milletvekillerinin bazılarının da bu odaları kullanmadığı, gelen evrak, dosya, dergi vb materyaller kapılarında bekliyor. Tüm bunlar yaşanırken, bazı milletvekillerine TBMM'de toplantı salonları tahsis edildi. Oda sayısının yetersiz olması nedeniyle CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'e ilginç bir oda verildi. Kapısı diğerlerine göre daha büyük olan toplantı salonunda danışman ve sekreterler ile Dursun Çiçek kullanıyor. 

ESKİ MECLİS BAŞKANLARINA JEST Mİ?
Yaşanan bu oda yetersizliğine halen hayatta olan TBMM eski Başkanlarının etkisi olduğu da düşünülüyor. Yaşayan 14 eski TBMM Başkanı'na birer oda tahsis edilmiş durum ve koruma, şoför ve 3 personel istihdamı yapıldığı konuşuluyor. 

ESKİ BİNALAR YIKILACAK 
Bu arada boşaltılan tarihi eski binaların ise yıkılması gündemde. Yıllardır kullanılan ve tarihi dokuyu andıran bu binaların yetersizliği nedeniyle yeni bina yapılmıştı fakat yeni binanın da estetikliği tartışılıyor. Dışarıdan bakıldığında mahalle arasındaki AVM'leri andıran yeni Halkla İlişkiler Binası, estetikten yoksun şekilde yapılması eleştiriliyor. Diğer ülkelerdeki parlemento binaları tarihi veya sembol olarak kullanılıyor. 'TBMM'nin yeni binası ise, basit bir mimarın çizimiyle yapılmış bir binayı andırdığı' konuşuluyor.

Yazar:
tbmm yeni hizmet binası milletvekili odaları makam odası skandalı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı