Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'i çok şaşırttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel'i Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde kabul etti. Erdoğan'ın konuşmalarına Merkel'in oldukça şaşırmış hali fotoğraflara böyle yansıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'i çok şaşırttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i ağırladı. Oldukça samimi bir havada geçtiği görülen ziyarette, Merkel'in Erdoğan'a şaşkın bakışları böyle görüntülendi. 

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde görüşen Erdoğan, daha sonra birlikte kameraların karşısına geçti. Almanya ile teröre karşı ortak mücadele eylem planı üzerinde durma hassasiyetinin devam ettiğini söyleyen Erdoğan, AB ile devam eden müzakere sürecinde Merkel'den destek rica ettiğini söyledi. 

TERÖR VE AB KONULARI
Kendisini kabulu için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Almanya Başbakanı Merkel de görüşmenin faydalı geçtiğini söyledi. Türkiye ile AB arasında yapılan görüşmelerin yanı sıra ülkeler arası ilişkilerin böylece güçlendiğini düşündüğünü söyledi. Özellikle terörle mücadele konusunu değerlendirdiklerine dikkati çeken Merkel, "Bunun yanı sıra Suriye’de siyasi bir çözümün gerekliliğini ele aldık. Çünkü bu konular her iki ülkeyi de ilgilendiren konu başlıkları. Bu iki konuyu bundan sonra da görüşme konusunda mutabakata vardık" dedi.

MERKEL'DEN ŞAŞKINLIK BAKIŞI
Kamera ve fotoğraflar çekilirken, Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından çok şaşırdığı hareketlerine yansıdı. Oturduğu sandalyedeki pozisyonunu bozan Merkel, Erdoğan'a dönerek, şaşkınlık bakışını gösterdi. İkili kabul ve ayrılış sırasında da samimi pozlar verdiği görüldü. Öte yandan Merkel'in bu kadar şaşırmasına hangi sözün etkili olduğu ise merak konusu oldu.

Yazar: Haberci
merkel ve erdoğan almanya başbakanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı