21.yy Türkiye'nin olacak siz sahip çıkın yeter

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin coğrafyada lider ülke haline geldiğini belirterek, "21.yy Türkiye'nin yüzyılı olacak" dedi. Yılmaz, ülkeyi yönetenlere sahip çıkılmasını istedi.

21.yy Türkiye'nin olacak siz sahip çıkın yeter

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz, yaşanan terör saldırılarını ülkenin istikranına yapılmış saldırılar olarak yorumlayarak, yönetenle yönetilen arasında kriz çıkarılmak istendiğine dikkati çekti. Yılmaz, 21'inci yüzyılın Türkiye'nin yüzyılı olacağını belirterek, birlik beraberlik mesajları verdi. 

İSTİKRARA YAPILAN SALDIRILAR
Sivas'ta bir açılış törenine katılan İsmet Yılmaz, son günlerde artan terör saldırılarıyla Türkiye'nin birlik ve beraberliğine kast edildiğini söyledi. Bu tür saldırıları boşa çıkarmak için Türkiye'nin birlik ve beraberliğine daha çok önem verilmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Bu saldırılar Türkiye’nin demokrasisine ve özgürlüklerimize yapılan saldırılardır. O halde demokrasiye daha çok sahip çıkacağız. Özgürlüklerimize daha çok sahip çıkacağız. Bu yapılan saldırılar Türkiye’nin istikrarına yapılmış saldırılardır. Rusya’nın Devlet Başkanı da böyle diyor, Fas’ın Devlet Başkanı da böyle diyor. O halde yapmamız gereken, Türkiye’nin istikrarına sahip çıkmamızdır" dedi. 

AMAÇLARI GÜVEN KRİZİ ÇIKARMAK
Terör saldırılarının amacının yönetenle, yönetilen arasında güven krizi çıkarmak olduğuna dikkati çeken İsmet Yılmaz, bunları boşa çıkarmak için, 'Yönetenlere hakkıyla sahip çıkmanız lazım' dedi. Türkiye'nin bu tür saldırılarla güçsüz gösterilmek istendiğini belirten Yılmaz, "Oysa Türkiye bu coğrafyada lider ülke ve 21'inci yüzyıl da Türkiye’nin yüzyılı olacak. Yeniden büyük Türkiye değildir. Bu dönemde milletimiz özgüven kazandı. İstikrar içinde ekonomimiz güçlendi. Demokrasimiz güçlendi. Demokratikleşmenin derinleşmenin ve ekonominin güçlenmesinin istikrara bağlı olduğu anlaşıldı" diye konuştu. 

TÜRKİYE'NİN KADER SEÇİMİ
Artık siyasetin milletle olan bağının güçlendiğini belirten Yılmaz, yönetimin kalitesinin arttığını, daha az kaynakla daha fazla hizmet üretildiğini söyledi. Halkın iradesinin hakim hale geldiğine dikkati çeken Yılmaz, "Demokrasi milleti hâkim, seçilmişleri de hadim kılma mücadelesidir ve siyaset de kendi yatağında akmaya başladı. Bundan önce hiçbir seçimde herhangi bir partinin seçim beyannamesi takip edilmezdi. İlk defa seçim beyannameleri takip ediliyor. Bu seçimde Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline karar verecektir. Bu, Türkiye’nin seçimidir seçim de bizim kaderimizdir" dedi.

Yazar:
tbmm başkanı ismet yılmaz
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.