Bilgievi öğrencilerine deprem tatbikatı

17 Ağustos'ta yaşanan depremi en çok hisseden şehir olan Kocaeli'de küçüklere deprem tatbikatı yaptırıldı. Deprem sırasında nelere dikkat edilmesi miniklere öğretildi.

Bilgievi öğrencilerine deprem tatbikatı

17 Ağustos 1999'da yaşanan depremde en çok kaybın verildiği Kocaeli'de Büyükşehir Belediyesi Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi oluşturdu. 7'den 70'e herkes burada deprem konusunda bilinçlendiriliyor. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra Hayme Ana Bilgievi öğrencileri, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak Sekapark Kültür Alanı’nda hizmet veren Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi'nde deprem konusunda eğitim aldı. Deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında nelere dikkat edilmesi uygulamaları olarak anlatıldı. Simülasyon Merkezi’nde depremi tüm gerçekçiliği ile yaşayan öğrenciler, gerçek deprem simülatöründe de yaşayarak bilgilendi. 

Deprem tahliye planı çerçevesinde tahliye tatbikatı da yapan öğrenciler, eğitimden bilinçlenmiş olarak ayrıldıklarını söyledi. 

Belediyenin bu merkezinde depremle ilgili bilinç oluşturmak için haftanın 2 günü okullara, 2 günü de sivil toplum kuruluşları ile talepte bulunan kişi ve kurumlara randevulu şekilde ücretsiz eğitimler verildiği bildirildi. 

Yazar: Haberci
deprem simülatörü kocaeli haberleri deprem tatbikatı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.