Artvin'de nefes kesen off road yarışları

Artvin'nde düzenlenen Off-Road yarışları adrenalin tutkunlarının nefeslerini kesti. Zorlu parkurlarda yarışçılar kıyasıya yarıştı. Özel parkurda kıyasıya mücadele yaşandı.

Artvin'de nefes kesen off road yarışları
Haberin galerisi için tıklayın!

Artvin Belediyesi ve Artvin Off–Road Spor Kulübü tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen yarışlar yine nefesleri kesti. Zorlu parkurları araçlar tek tek geçerken, izleyenler heyecan dolu anlar yaşadı. 

Bu yıl ki yarışlara Türkiye'nin yanı sıra İran, Azerbaycan ve Gürcistan'dan yarışçılar katıldı. Toplam 38 ekibin katıldığı yarışlar, Artvin Kafkasör’de gerçekleşti. S1, S2 ve genel klasman olmak üzere 3 ayrı kategoride yarışçılar kıyasıya mücadele etti. Yarışları, Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve yüzlerce vatandaş izledi. 

ZORLU PARKUR OLUŞTURULDU
Parkurda yarışmacılar, atlama rampası, lastik geçidi, derin çukur, çamur kanalları olmak üzere 18 zorlu kapıdan geçerek derece elde etmeye çalıştı. Birbirinden zorlu kapıları geçmeye çalışan usta pilotlar derin çukurda kalınca imdatlarına Artvin Belediyesi tarafından alanda görevli olarak bulundurulan JCB yetişti. Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Saha Amirliği Personeli oyunların yapıldığı alanda etkin görev alarak parkurda kalan araçların kurtarılmasına yardımcı oldu.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Artvin Off-Road Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, parkurların heyecan verici hale geldiğini belirterek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Tamamlanan yarışmaların ardından, S1 kategorisinde birinciliği Mustafa Güner, ikinciliği Tarık Yılmaz, üçüncülüğü ise Cüneyt Yılmaz elde etti. S2 kategorisinin birinciliğini ise Uğur Yılmaz olurken ikinciliği Cengiz Sarı, üçüncülüğü ise Serkan Kartal elde. Genel Klasmanda ise en iyi dereceyi; Mustafa Güneri elde ederken ikinciliği Uğur Yılmaz, üçüncülüğü ise Tarık Yılmaz elde etti. Ödülleri verilen yarışçılar, önemli olanın yarışmak olduğunu söyledi.

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: Haberci
artvin off-road adrenalin spor artvin haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı