Antalya'da erken seçim yaşandı

Antalyalıların önüne 1 Kasım'dan önce bir sandık daha konuldu. Referandum sandığında bakın seçmen ne için sandık başına gitti.

Antalya'da erken seçim yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehrin en eski ve bilinen caddesi olan Şarampol'u, eski günlerine döndürmek için referanduma gitti. 9 mahallede yapılan seçimlerde, esnafa görüşü soruldu. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, efsane caddeyi eski günlerine döndürecek Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım Projesi'ni seçim havasında geçen bir referandumla halka sordu. Elmalı, Balbey, Tahılpazarı, Cumhuriyet, Güvenlik, Kızılsaray, Muratpaşa, Sedir ve Üçgen Mahallelerinde kurulan sandıklarda seçmen listelerinde isimleri bulunan vatandaşlar ile cadde esnafı oy kullandı. Sandıkları gezerek, vatandaşla görüşen Başkan Türel, Antalya’nın eski, en köklü ve en ünlü caddesi Şarampol’u eski günlerine geri döndürmek için bir proje hazırladıklarını belirterek, "Efsane Geri Dönüyor sloganı ile bir referandum yapıyoruz" dedi. 

ALIŞVERİŞ SOKAĞI KURULACAK
Referandumun tam bir seçim ciddiyetinde yapıldığını söyleyen Başkan Menderes Türel, seçmen listelerinin seçim kurullarından alındığını, vatandaşların da kimlikleri ile gelip imza karşılığı oy kullandığını belirtti. Projeye vatandaşlar tarafından onay verilmesinin ardından gerçekleştirmeye çalışacaklarını söyleyen Başkan Türel, "Projede caddenin yayalaştırmasından, dış cephelerin düzenlenmesine, parklardan oyun alanlarına kadar tüm detaylar yer alıyor. Ünlü kent mimarı Can Kubin tarafından hazırlanan proje ile Şarampol Alışveriş Sokağı'na dönüşecek. Kentin cazibe merkezlerinden biri olacak Şarampol Caddesi dünyanın en ünlü caddeleri arasındaki yerine alacak" diye konuştu.

Yazar: Haberci
antalya haberleri şarampol caddesi projesi antalya referandum
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.