Davutoğlu'ndan Gül'e taziye tepkisi

Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki patlamanın ardından HDP'li Demirtaş'a taziye veren Abdullah Gül'e ilk kez sert konuştu, "Taziye evi Türkiye'dir, HDP değil" dedi.

Davutoğlu'ndan Gül'e taziye tepkisi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Ankara'da yaşanan patlama sonrası HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aramasına, Başbakan Davutoğlu'ndan sitemkar bir tepki geldi. Gül'ün tavrını eleştiren Davutoğlu, taziye verilen adresin yanlış olduğuna dikkati çekti.

a Haber'de bir programa konuk olan Başbakan Davutoğlu, soru üzerine Abdullah Gül'ün taziye telefonuna değindi. Gül'ün hareketini 'Kendi takdiri' olarak yorumlayan Davutoğlu, "Burada taziye evi Türkiye Cumhuriyeti'dir, Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir? Büyük bir acı yaşandı. Sadece HDP'ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Hepimizi araması lazımdı, tüm Türkiye'nin taziyesi bu. Demirtaş bu taziyeyi kendine mal edemez. Demirtaş'la bir görüşmem olmadı gerek de görmedim. Acı hepimizin acısı" dedi. 

NEYİN TAZİYESİNİ VERDİN
Diyarbakır saldırısında Demirtaş'ı aradığını fakat o zaman HDP binalarının bombalandığına dikkati çeken Ahmet Davutoğlu, aradığında da Demirtaş'ın telefonlarına çıkmadığını söyledi. Demirtaş'ı aramak için ortada bir durumun olmadığını söyleyen Davutoğlu, "Zaten taziyeyi beklemeden bizi, beni, cumhurbaşkanımızı katillikle suçlamış neyin taziyesini yapacağız. Artık standartlarımızın olması lazım. Demirtaş'a bir taziyeyi şahsi olarak gerek görmedim. Bütün Türkiye'ye taziye diledik" diye konuştu.

STK'LARA TAZİYE VERDİM
Yurtdışından arayıp liderlerin kendisine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye dilediğini anımsatan Davutoğlu, "Kimse bu taziyeyi Demirtaş'ın kendisine mal edemez. Bu toplantıyı organize eden grupları, DİSK'i, KESK'i, Tabibler Odası'nı aradım. Hepsiyle seviyeli güzel görüşmeler yaptım. Bunlar organize eden sivil toplum kuruluşlarıdır" dedi. Davutoğlu, açıklamasında üzerine basa basa HDP'nin taziye verilecek adres olmadığını söylemesi dikkati çekti. 

Yazar:
abdullah gül haberleri taziye telefonu hdp davutoğlu güle tepki
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.