Turizm beldelerini birleştirecek yolun temeli atıldı

Antalya'da turistlerin uğrak yerleri olan Aksu ve Belek'i birbirine bağlayarak, ulaşımı 5 dakikaya düşürecek yolun temeli törenle atıldı.

Turizm beldelerini birleştirecek yolun temeli atıldı

Turistlerin en çok uğradığı şehirlerden olan Antalya'da Aksu ve Belek arasında 45 dakikaya varan ulaşım süresini kısaltmak için düğmeye basıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kundu ve Belek arasını 5 dakikaya düşürecek yolun temelini attı. Yol EXPO Fuar alanına kadar da devam edecek. 

45 DAKİKA SÜRÜYORDU
Aksu İlçesi'nde gerçekleşen temel atma törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın artık vizyon şehir olmaya başladığını belirterek, "Bütün dünyanın en önemli etkinlikleri Antalya’da yapılıyor. EXPO’yu Antalya’ya getirmek kolay değildi. Dünyanın en önemli zirvesi G-20 bizim şehrimizde. Bunların hepsi bizim vizyonumuz, ufkumuz" dedi. Çavuşoğlu, daha önce 45 dakika süren yolculuğun yapılacak yolla 10 kat daha azalacağını söyledi. 

46 MİLYON TL'YE İHALE EDİLDİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, Antalya’da bir hizmet sağanağı yaşandığını belirterek, "Sizlerin bizlere olan güveni ve desteği olmasaydı bu hizmetler hala bekliyor olacaktı. Biz göreve gelmeden önce Antalya nasıl 5 yıl duraksama devri yaşadıysa, ciddi bir zaman kaybı söz konusu olduysa sizlerin desteğiyle ne mutlu bu projeleri gerçekleştirebilir hale geldik" dedi. Türel, 6.5 kilometrelik Kundu-Belek yolunun 46 milyon liraya ihale edildiğine dikkati çekti. 

Yazar: Haberci
antalya haberleri aksu-belek yolu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı