Köprü açılışında metro müjdesi verdi

Kayseri'de köprülü kavşak açılışında konuşan Başkan Mustafa Çelik, Başbakan Davutoğlu'nun metro projesini kabul ettiğini ve en kısa sürede projenin hazırlanacağının müjdesini verdi.

Köprü açılışında metro müjdesi verdi

Kayseri'de şehir içi trafik ulaşımını rahatlatılması amacıyla projelendirilen köprülü kavşaklardan ilki ulaşıma açıldı. Köprü üzerindeki törende konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, metro ile ilgili de müjde verdi. 

Karayolları Köprülü Kavşağı'nın açılışı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel ve Kemal Tekden, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, milletvekili adayları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. 440 metre uzunluğundaki köprülü kavşağın 14 milyon liraya mal olduğunu belirtildi. 

METRO PROJESİ HAZIRLANIYOR
Burada konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 328 bin aracın aktif olarak karayollarını kullandığını belirterek, bazı tıkanmaların bu köprülerle çözeleceğini söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kayseri mitinginde dile getirdiği metro projesinden de bahseden Başkan Çelik, "Önümüzdeki günlerde en fazla mesai vereceğimiz projemiz ise Sayın Başbakanımızın Kayseri mitinginde verdiği müjde olacak. Belediyemiz sadece kendi öz kaynaklarıyla raylı sistemi başarıyla bitirdi. Trafiği rahatlatmak için raylı sistemin ana omurgasının en azından bir bölümünün yer altına metro olarak alınması gerekiyor. Sayın Başbakanımız ziyaretimize geldiğinde hazırladığımız projeyi sunduk. Takdir etti ve kabul etti. 'Bu projeyi Ulaştırma Bakanlığı marifetiyle yapalım' dedi. Yapıldığında eminim ki hepinizden dua alacağımız bir proje çıkacak" dedi.

BÜYÜK ŞEVKLE ÇALIŞILIYOR
Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız da Türkiye'nin büyüyüp geliştiğini ama Kayseri'nin her alanda Türkiye'den daha hızlı büyüdüğünü dile getirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de belediyeciliğin hem zor hem de güzel olduğunu belirterek, "Zor çünkü belediyecilikte insanların beklentisi bitmez. Bu zorluklar içinde çalışılır ve böyle tesisler yapılınca da büyük mutluluk verir. Arkadaşlarımız büyük bir şevkle çalışıyorlar. Allah onlara kolaylık versin" diye konuştu.

Açılış kurdelesi yolda yaşadığı trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan Kadir Can Gökalp ve protokolün katılımıyla kesildi. Işık gösterileriyle açılan köprüyü ilk klasik araçlar kullandı. 

Yazar: Haberci
kayseri haberleri kayseri köprü açılış kayseri metrosu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.