25 milyon TL'lik altyapı projesi tam gaz

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yaklaşık 25 milyon TL'ye yapılan kanalizasyon ve içme suyu şebekesinde çalışmalar hızla ilerliyor.

25 milyon TL'lik altyapı projesi tam gaz

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat'ın alt yapı çalışmaları için 7 milyon Avro bedeli olan projeyi hızla tamamlıyor. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASAT), idaresinde yapılan çalışma kapsamında, mevcut kanalizasyon sisteminin 72 kilometresi ve 25 kilometrelik asbestli çimento su dağıtım şebekesi yenilenecek.

ASAT tarafından yürütülen Avrupa Birliği (AB) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekli proje ile Manavgat’ın kanalizasyon ve içme suyu şebekesi uluslar arası standartlar seviyesine yükseltiliyor. Belediyeden yapılan açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü'nün kullanmasına karşı çıktı asbestli boruların tarihe karışacağı belirtildi. Projeyle, mevcut asbest hatların çürümesi ve aşınmasıyla meydana gelen yaklaşık yüzde 40’lık içme suyu zayiatının da önüne geçileceğine dikkat çekilen açıklamada, sokak başlarına da yeni vana odaları kurulduğu ifade edildi. 

Aydınevler, Bahçelievler, Kasaplar, Kavaklı, Yayla, Şelale, Eski Hisar ve Aşağı Hisar Mahalleleri’nde tamamlanan çalışmalar, Çevre yolu kenarı Sorgun mevkii, Sanayi ve Örnek mahallelerinde hızla devam ediyor. İçme suyu hattının yüzde 45’inin tamamlandığı ve yağışlar başlamadan tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

Yazar: Haberci
antalya haberleri manavgat haberleri altyapı çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı