Türkiye hızlı tren ağlarıyla örülüyor

Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, Türkiye'nin pek çok şehre hızlı tren projesi uygulayacaklarını belirterek, dev ekranda kavşak noktalar ve projelerle ilgili bilgiler verdi.

Türkiye hızlı tren ağlarıyla örülüyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Kayseri'de yaptığı programda bakanlığının hızlı tren projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Kayseri'nin bu anlamda tüm şehirlerin kavşak noktası olacağını söyleyen Bakan Bilgin, sunum yapar gibi açıklama yaptı. 

Bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kayseri'ye giden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, beraberindeki Vali Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ile birlikte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti.

KAVŞAK NOKTA KAYSERİ OLACAK
Başkan Çelik'in makamındaki dev ekranın başına geçen Bakan Bilgin, burada hızlı tren hatlarıyla ilgili bilgiler verdi. Kayseri'nin bu projelerde kavşak bir konum haline geleceğini belirten Bakan Bilgin, Kayseri-Ankara ve Kayseri-Antalya hızlı tren hatlarının proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 2016 yılına kadar projelerin ihaleye çıkacağını belirten Bilgin, Ankara-Sivas hattı ile eş zamanlı olarak bu hatların tamamlanacağını söyledi. 

ULAŞIM SÜRELERİ KISALACAK
Bakan Bilgin, "Kuzeyden Samsun, güneyden Antalya ve Mersin, doğudan Sivas, Erzurum, batıdan İzmir, Bursa ve İstanbul'a uzanacak hızlı tren hatlarının kavşak noktası Kayseri olacak. Kayseri'den bu illerin tamamına ulaşılabilecek. Bu hatlar tamamlandığında Kayseri'den Ankara 1 saat 35 dakika, Konya 1 saat 45 dakika, İstanbul 5 saat 5 dakika, Antalya 3 saat 26 dakika ve İzmir 4 saat 56 dakika olacak" dedi. Bakan Bilgin, Kayseri'de hayata geçirilecek projelerle ilgili de görüşmeler yapacaklarını ifade etti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerem, Kayseri'nin ulaşımla ilgili projelerine verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür etti. 

Yazar:
hızlı tren projeleri kayseri hızlı tren feridun bilgin kayseri haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı