Zabıtalar didik didik kontrol etti

Zabıta ekipleri, fırın, kasap, kantin ve restoran gibi yerlerde denetim yaptı. Bayan zabıtanın kol çantasıyla, bazının da eldivensiz olarak kontrol yapması dikkati çekti.

Zabıtalar didik didik kontrol etti

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde belediye zabıta ekipleri denetime çıktı. Rutin denetimlerde işyerlerine hijyen kontrolü yapıldı. Bazı zabıtaların ellerinde eldivensiz şekilde fırın ve kasap dolabında incelemesi bulunması dikkati çekti. Bayan zabıta ise kol çantasını elinden hiç bırakmadı. 

DENETİMLER ARTARAK SÜRECEK
Tekkeköy'deki işyerlerinin denetimiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Togar, "Halkımızın güvenliği ve sağlığı önceliklerimiz arasındadır. Zabıtamız rutin olarak kasap, bakkal, market, şarküteri, büfe, manav, kantin, fırın, pastane, lokanta, kafeterya, çay ocağı gibi iş yerlerindeki denetimlerini belli aralıklarla sürdürüyor. İş yerlerinin ruhsatı, raftaki ürünlerin son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin saklama koşulları, temizlik ve hijyen durumunun yanında kasaplara getirilen etlerin veteriner kontrolünden çıkarak satışa sunulması konusunda da özel bir takip yapıyor" dedi.

OKULLARA NÖBETÇİ ZABITA
Zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştıracağını söyleyen Başkan Hasan Togar, okullarda da bazı uygulamalar yapıldığını belirtti. Okul giriş ve çıkışlarında nöbetçi zatıba ekiplerinin görev yaptığını söyleyen Togar, "Bu uygulamamız örnek oldu. Zabıtalarımız çocukların okula giriş çıkış saatlerinde öğrencilerin trafikte karşıdan karşıya geçmelerini sağlıyorlar. Ayrıca okulların etrafında sağlıksız ürün satılmasının önüne geçiliyor ve okul önlerinde dolaşan kişilere de müdahale ediliyor. Bu uygulamamız öğrenci ve velilerin yanında öğretmenlerimizden de takdir topluyor" diye konuştu.

Yazar:
zabıta ekipleri tekkeköy haberleri işgüzar zabıta
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.