Siyasi boğaz köprüsünün temeli atıldı

Antalya'da MHP'li Alanya Belediyesi'nin hizmet alanına yapılan köprüye Ak Köprü adı verildi. Coşkulu temel atma töreninde AK Partili Menderes Türel, "Alanya sevdamız" dedi.

Siyasi boğaz köprüsünün temeli atıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Dim Çayı üzerinde bulunan 12 mahalleyi birbirine bağlayacak olan Ak Köprü'nün temelini coşkuyla gerçekleştirdi. Boğaz köprüsünü andıran projenin töreninde adeta siyasi gövde gösterisi yapıldı. 

Temel atma törenine Avrupa Birliği ve Dış İşleri eski Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekili Senanur Çelik, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Murat Yücel, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

12 AY YAŞANIR ALANYA
Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya ve Antalya’ya büyük hizmetlerin yakıştığını belirterek, "Alanya ilklerin ve rekorların şehridir. Alanya’da biri vakıf biri devlet iki üniversite var. Alanyamız 12 ay yaşanır şehir olsun istiyoruz. 12 ay turist gelsin istiyoruz. Alanya’ya organize sanayi yaparak tarım ürünlerimiz işlensin istiyoruz. Çiftçiye verdiğimiz desteği gördünüz. Ağaç tarımına da desteğimiz var. İlaç ve hayvancılıkta gübrede vergiyi sıfırlıyoruz. Seralarını yenilemek isteyene sıfır faizli kredi veriyoruz. Çiftçimiz kalkınsın istiyoruz. Alanya’ya kongre merkezi yapacağız" dedi. 

ALANYA BELEDİYESİ İLE İŞBİRLİĞİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, yatırımların hepsinin Alanya’nın zenginleşmesi kalkınması için olduğunu belirterek, "Bir yerde yatırım varsa kalkınma olur. Bunların hepsi iş, aş, ekmek demektir. Antalyalılar ve Alanyalılar bu yatırım seferberliğinden ziyadesiyle istifade edecekler. Şehrimiz katma değeri misli misli artacak. Bugün tarihi bir eserin temelini atıyoruz. Bizim için Alanya’nın önemi her zaman farklı. Alanya’da ortaya koyduğumuz hizmetlerimizle çok farklı bir yatım hamlesini gerçekleştiriyoruz. Belediye Başkanımızla güzel bir işbirliği gerçekleştiriyoruz, teşekkür ediyoruz. Alanya Belediyemizin yatırımlarına Büyükşehir olarak misli misli katkı koyuyoruz" diye konuştu.

7 MİLYON TL İHALE EDİLDİ
Türel, Ak Köprü’nün 190 metre uzunluğunda olduğunu iki ayak arası genişliğinin 89 metre olduğunu belirterek, 6 milyon 871 bin liraya ihale edildiğini söyledi. Bu sırada bir vatandaş, 'Ak Köprü Türkiye’nin dördüncü boğaz köprüsü' diye haykırdı. Bunun üzerine Türel, "Evet Dim çayı üzerine adeta yeni bir boğaz köprüsü inşa ediyoruz" dedi.

Yazar: Haberci
alanya ak köprü dim çayı köprüsü antalya haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.