20 yıldır fakir doyuran aşevine modern bina

Balıkesir'de 20 yıldır ihtiyaç sahiplerinin karnını doyuran aşevi, yeni binaya taşındı. Muhtardan kağıt götüren herkese günlük sıcak yemek verilecek, evlere servis de var.

20 yıldır fakir doyuran aşevine modern bina

Balıkesir Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı'nca 20 yıldır yönetilen aşevi, mevcut binanın yetersizliği nedeniyle belediyenin de desteğiyle yeni yerine taşındı. Günlük bin 200 kişinin ekmek yediği aşevinde artık modern görünüm var. Evlerinden çıkamayan kişilere de kapılarına sıcak yemek götürülmesi planlanıyor. 

SAĞLIK İSTASYONU VE AŞEVİ
Balıker Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, belediyenin desteğiyle yapılan 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Balıkesir Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı'nın açılışlarını gerçekleştirdi. Burada konuşan Başkan Uğur, Vakıf Aşevi'nin 20 yıldır şehir merkezinde hizmet verdiğini belirterek, "Burada alan el veren eli görmüyor. Günde yüzlerce aile sıcak yemek yiyor. Burayı belediyemizin de desteğiyle yeni bir tesise kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Burası kendi çarkıyla dönüyor ve artık şehrimize mal olmuş bir yer halineg elmiştir" dedi. 

EVLERE YEMEK SERVİSİ YAPILACAK
20 yıldır hizmet veren aşevinin daha fazla kişiye hizmet vermesi için çalışıldığını belirten Başkan Uğur, "Muhtarlarımızdan bize kağıt getiren herkese buradan limitsiz yemek alabiliyor. Şu anda bin 200 kişi bizden yemek alıyor. Önceki yer bodrum katta idi, şimdi biz Büyükşehir Belediyesi olarak buraya modern bir aşevi kazandırdık. Yapılan yardım yine fakir fukaraya aracısız direkt ulaşıyor. İnşallan bizim Balıkesir'de amacımız Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı olarak (Belediye destekli) evinden çıkamayanlara da buradan evine yemek servisi yapacağız. Evine kadar her gün ihtiyacı olan yemeği götüreceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından aşevi ve acil sağlık istasyonu dualarla açıldı. Başkan Uğur ve beraberindekiler açılışı yapılan aşevinin mutfak ve kileri ile bazı bölümlerini gezdi.

Yazar:
balıkesir haberleri balıkesir aşevi balıkesir aşevi yeni bina
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Uğur Boz     0000-00-00 Yeni aş evinin tam olarak adresi neresi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.