Kurbağalı havuz olimpik havuza dönüştü

Kocaeli'de bir dönem kurbağaların yüzdüğü eski havuz, olimpik yüzme havuzuna dönüştürüldü. Açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, gerçekleştirdi.

Kurbağalı havuz olimpik havuza dönüştü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir dönem kurbağaların yüzdüğü havuzu yıkarak yerine Olimpik Yüzme Havuzu yaptı. Görkemli bir törenle açılan havuzda, şampiyon sporcuların yetişmesi hedefleniyor. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’de uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek olimpik yüzme havuzu hizmete girdi. 11 bin 850 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 13 bin 288 metrekare alan üzerine inşa edilen Gebze Olimpik Yüzme Havuzu açılışında konuşan Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ”Açılışını yaptığımız tesisin eski yeri kurbağaların yüzdüğü bir alandı. Şimdi ise inşallah şampiyonların yetişeceği dev bir yüzme havuzu olarak Kocaeli’ye hizmet verecek” dedi.

DÜNYA ÇAPINDA TESİS
Dünya çapında bir tesisin Gebze’ye ve Kocaeli’ye kazandırıldığının altını çizen Vali Güzeloğlu, ”Beden sağlığı, gençlerimizin sporla buluşması sağlıklı toplumlar oluşturmak için çok önemli bir husustur. Bu tesislerle hem gençlerimiz mutlu ve sağlıklı olacak; hem de ülkemiz ve Kocaeli geleceğe sağlam adımlar atmış olacak” dedi.
 
ÖNLEYİCİ SAĞLIK YATIRIMI BENZETMESİ
Spora yapılan her yatırımın önleyici sağlık yatırımı olduğunu dile getiren Bakan Işık, ”Ülkelerin, devletlerin en temel görevlerinden bir tanesi çocuklarımız için iyi bir gelecek sağlamaktır. Bir gencimiz spora başlamışsa zararlı alışkanlıklar edinme riski de yoktur. Bu nedenle bu tesislerin yapımına biz de çok önem veriyoruz. 13 yıldır spora ve sporcuya çok büyük yatırımlar yaptık” ifadesini kullandı. Gebze’ye buz pateni salonu müjdesi veren Bakan Işık, ”İnşallah yakın zamanda bu salonda hizmete girecek. Yüzme havuzumuz Kocaeli’ye ve Gebze’ye hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


 

Yazar: Haberci
kocaeli haberleri olimpik yüzme havuzu gebze havuz
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.