Bakan Işık'tan 'elektrik indirimi' istedi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın Malatya ziyaretinde kendisinden şehir içi ulaşımda kullanılan Trambüs'e teşvik amaçlı indirimli elektrik verilmesi talep edildi.

Bakan Işık'tan 'elektrik indirimi' istedi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediyeyi ziyaret eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'a projelerini anlattı. 

Bazı programlara katılmak için Malatya'ya giden Bakan Fikri Işık, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret etti. Bakan Işık'a, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Nurettin Yaşar, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da eşlik etti. Başkan Çakır, Bakan Fikri Işık'a projeleri hakkında brifing verdi. Trambüs'ün açılışı sonrası belediyeye giden Işık, yerli ve çevreci trambüs ile kazananın Türkiye olduğunu söyledi. Bunun üzerine Başkan Çakır, Trambüs’e teşvik amaçlı indirimli elektrik verilmesini istedi. Bakan Işık, Bilim Merkezi konusunda da binanın yapılması halinde iç donanımını bakanlık olarak yapacaklarının müjdesini verdi. 

Başkan Ahmet Çakır’ı, Büyükşehir statüsünün ardındaki kısa sürede önemli projelere imza atmasından dolayı tebrik eden Bükün Işık, "Bu projelerin Malatya’mızı cazibe merkezi, marka şehir olma noktasında daha da güçlendireceğine inanıyorum. Bakanlık olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Bu projelerin tamamlanması için Belediye Başkanımıza maddi manevi desteğimizi sürdüreceğiz. Her geçen gün Malatya çok daha güzel bir görünüme kavuşuyor. Ben belediye başkanımıza onun değerli arkadaşlarına, ilçe belediye başkanlarına, meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ahmet Çakır, Bakan Fikri Işık’a ziyaretinin anısına kayısı ve kayısı kristali hediye etti. 

Yazar: Haberci
malatya haberleri trambüs indirimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı