Antalya'da sel alarmı verildi

Antalya'da şiddetli süren uyarısı nedeniyle, kriz masası oluşturuldu. İlgili birimler verilen talimatla görev başında bekleyecek. Olası bir sel baskını ve taşkına anında müdahale edilecek.

Antalya'da sel alarmı verildi

Antalya'da şiddetli yağış uyarısı üzerine Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Büyükşehir birimleri olası su baskınları ve olumsuzluklara karşı alarma geçti.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan şiddetli yağış uyarısı Büyükşehir Belediyesi’ni teyakkuza geçirdi. Başkan Menderes Türel’in talimatıyla İtfaiye Dairesi Başkanı Ahmet Kısa başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Meydana gelebilecek ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı gerekli tedbirler alındı. 

24 SAAT GÖREV BAŞINDA OLACAKLAR
İtfaiye Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Antalya Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, olası olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Temizlik ekipleri, caddelerde yağmur suyu drenaj kanalları ağızlarını ve rögarları temizleyerek, su birikmesinin önüne geçmeye çalışıyor. ASAT ve itfaiye ekipleri, vidanjör ve kurtarma ekipleri alarmda bekliyor.  24 saat boyunca görev başında olacak kriz masası vatandaşlardan gelen ihbar ve taleplere anında cevap verecek. 

Bu mevsimde Antalya'da yaşanan yağışlar büyük hasarlar meydana getirebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda onlarca insan sel baskını ve taşkınlarda hayatını kaybetmişti. 

Yazar: Haberci
antalya sel uyarısı sel kriz masası antalya haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.