Eğitime destekte görülmemiş uygulama

Denizli'de öğrencilerin başarı seviyesini artırmak için belediye örnek bir karar aldı. Öğrencilerin hazırlanacağı TEOG, YGS ve LYS deneme sınavlarının maliyetini belediye karşılayacak.

Eğitime destekte görülmemiş uygulama

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki 8 ve 12'inci sınıf öğrencilerinin başarı oranlarını artırabilmek için örnek bir destekleme kararı aldı. Öğrencilerin gireceği, TEOG, YGS ve LYS deneme sınavlarının maliyetini karşılayacak olan belediye, bu kararıyla ailelerden de takdir topladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, merkezi sistem sınavlarında şehrin başarı seviyesini artırmak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Protokol ile 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG), Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için düzenlenecek deneme sınavlarının maliyetini belediye karşılayacak. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Milli Eğitim Müdür Vekili Ragıp Çelik'in katıldığı imza töreninde, gelecek nesillerin önemine dikkati çekildi.

BELEDİYE SPONSOR OLDU
Eğitimin sadece bir kurumun omuzlarına bırakılacak uygulama olmadığını belirten Başkan Osman Zolan, "Bugüne kadar aynı düşünceyle desteklerimiz oldu. Bugün de Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız protokolle, çocuklarımızı sınavlara hazırlamak ve deneme sınavları yapılabilmesi adına bir sponsorluk anlaşması yapıyoruz. Burada hem deneme sınavı kitapçıkların basımı hem de bu işlerin sürdürülebilmesi için belediye olarak gerekli olan desteği Milli Eğitim Müdürlüğümüze veriyoruz. İnşallah çocuklarımıza katkı sağlamış oluruz. İnşallah hayırlı olur. Çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına şimdiden başarılar diliyoruz" dedi.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, verilen desteğin anlamlı olduğunu belirterek, Başkan Zolan'a örnek uygulaması için teşekkür etti.

Yazar: Haberci
denizli haberleri belediye eğitim sınav sponsoru belediye
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı