Zifte yapışan keçiler kurtarılamadı

Antalya'da kim tarafından döküldüğü belli olmayan zifte saplanan keçilerden bazıları, oldukları yerde can verdi. Kurtarılan keçilerin hali görenleri üzdü. Olay araştırılıyor.

Zifte yapışan keçiler kurtarılamadı

Antalya'da kim veya kimler tarafından döküldüğü belli olmayan zift, otlamaya çıkan kıl keçilerinin mezarı oldu. Zifte yapıştıktan sonra çırpınan keçilerin bazıları oracıkta can verdi. Belediye ekipleri, bazı keçileri kurtardı. Güvenlik güçleri, zifti dökenlere yönelik geniş çaplı soruşturma başlattı. 

20 KEÇİ TELEF OLDU
Antalya Akseki Manavgat yolu arasındaki Güçlüköy Mahallesi’nde keçilerin yol kenarına dökülen zifte saplandığı ihbarını alan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, alarma geçti. Kısa süre içinde bölgeye ulaşan ekipler keçileri kurtarmak için çalışmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin de katıldığı kurtarma çalışmalarında keçilerin saplandığı ziftler yumuşatılmaya çalışıldı. Yapılan müdahalelerde keçilerin bir kısmı kurtarıldı. Ancak havanın ani soğuması ile katılaşan zifte iyice bulanan ve saplanan yaklaşık 20 keçi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra kim tarafından döküldüğü bilinmeyen zift Büyükşehri ekipleri tarafından tamamen temizlendi. Akseki Savcılığı tarafından yol kenarına dökülen zift ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Güvenlik güçleri bölgede araştırma yapıyor.

Yazar: Haberci
antalya haberleri zift keçi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı