Artvin'de arazi koşullarına göre hizmet

Artvin'de arazi şartları dikkate alınarak yüzlerce basamaklı merdivenler ve dik yokuşlara beton yol yapıldı. Vatandaşlar yıllardır bekledikleri hizmetin mahalle meclisi ile çözüldüğünü söyledi.

Artvin'de arazi koşullarına göre hizmet

Artvin'de kısa süre önce Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'nin talimatıyla oluşturulan mahalle meclisleri ilk çalışmalarına başladı. Arazi şartlarının dik olduğu Artvin'de evlerine gitmek isteyenlere merdivenler ve beton yollar yapılıyor. 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, verdiği talimatla her mahalleye Belediye Başkan Yardımcısı, Belediye Meclis Üyesi, Mahalle Muhtarı, Mahalle temsilcisi ve Belediye personellerinden oluşan 5’er kişilik komite kurulduğunu belirterek, bunun geri dönüşümlerinin başladığını söyledi. Kocatepe, mahallelerin günlük olarak ele alındığını belirterek, "Her hafta toplantılar yapılıp, acil yapılması gereken işler belirliyor ve sorunların çözümü için ekip kuruluyor" dedi. 

EVLERE MERDİVENLE ULAŞIM
Bu kapsamda Kaledibi, Cevizdibi ve Haypet mahallelerinde toplam 325 basamak merdiven yapılarak vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirten Başkan Kocatepe, "Artvin’in arazi koşulları dolayısıyla yaya ulaşımında en çok kullanılan merdiven ilimizin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bundan dolayı mahalle aralarında en çok ihtiyaç duyulan merdiven yapımlarını sürdürüyor. Mahalle aralarında patika yollara beton dökülmesi, mevcut merdivenlerin onarılması ve ihtiyaç duyulan yerlere merdiven yapılması gibi çalışmalarla vatandaşların birçok ihtiyacını karşılamaya devam ediyor" diye konuştu. 

MAHALLE HALKI MEMNUN
Patika yollara beton döküldüğünü belirten Kocatepe, vatandaşların da bu uygulamadan memnun olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl Kaledibi Mahallesi'nde yaptıkları çalışmanın arrdından şimdi de merviden yapılmasının yöre halkınca oldukça önemli olduğunu belirten Kocatepe, "Mahalle sakinleri son bir yılda aldıkları hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirirken, 'Yıllar sonra bizleri hatırlayan, bizleri sahiplenip her türlü hizmeti sunan belediyemiz var' diyerek şükranlarını iletiyorlar" dedi. 

Artvin'de bazı noktalarda merdiven yapım çalışmaları devam ederken, bozulmuş yollara da asfaltlama çalışmasının başladığı bildirildi. 

Yazar:
artvin haberleri beton yol
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı