Gürcistan'daki okula TİKA eli değdi

Gürcistan'da mevcut binası yetersiz kalan bir okula TİKA tadilat ve donanım desteğinde bulundu. Öğrenciler, daha iyi şartlarda eğitim almaya başladı.

Gürcistan'daki okula TİKA eli değdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) çoğunlukla Türklerin yaşadığı Gürcistan'ın Hanci-Gazlo Köyü'ndeki bir okula yardım eli uzattı. Okulun fiziki şartlarını iyileştiren TİKA, bazı donanımları da temin etti. 

TİKA'dan yapılan açıklamada, özellikle eğitim altyapısının iyileştirilmesine yönelik faaliyetlerin devam ettiği belirtildi. Kreş, ortaokul, lise, meslek okulları ve üniversitelerin tadilat-tefrişat projeleri ile TİKA bulunduğu ülkelerde çocukların daha iyi sosyo-kültürel şartlarda eğitim almalarına büyük katkılar sağladığına dikkat çekilen açıklamada, Gürcistan'daki faaliyet hakkında bilgi verildi. 

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Borçalı Bölgesi’nde Marneuli Belediyesine bağlı Hanci-Gazlo Köyü Kamu Okulu müdürlüğü köy okulunun tadilatı ve donanımı konusunda TİKA’dan yardım talebinde bulunduğu belirtilen açıklamada, "Yapılan incelemeler sonucu yaklaşık 500 nüfuslu köyde bir kamu okulu bulunduğu, okulun 70’li yıllarda inşa edildiği ve ondan sonra bir tamirat görmediği, mevcut fiziki halinin öğrencilerin eğitimini olumsuz etkilediği görüldü. 2 katlı binada faaliyet gösteren ve toplam 10 dershanede 46 öğrenci eğitim gören okula destek verildi. Okul tadilatı ve donanımı çalışmalarına başlandı. Proje, yeni 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için tamamlandı ve okul öğrencilerin hizmetine sunuldu" denildi.

Yazar: Haberci
tika haberleri tika çalışmaları gürcistan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.