Alo ikinci el kıyafetim var bağışlıyorum

Antalya'da ihtiyaç sahiplerinin eşya ve kıyafet ihtiyacını karşılayan yardım merkezleri, bir telefonla kapınıza kadar gelip bağışınızı teslim alıyor. Uygulama memnuniyet verici.

Alo ikinci el kıyafetim var bağışlıyorum

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sosyal Yardım Merkezleri, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Merkeze ikinci el kıyafet ve eşyasını bağışlamak isteyenlere ise büyük kolaylık sunuluyor. Bir telefonla kapınızdan alıp, ihtiyaç sahibine sunuluyor. 

Yeşilırmak Caddesi ve Yeni Mahalle’deki Sosyal Yardım Merkezleri, hayırseverlerin kullanmadığı, beyaz eşya, elektronik melzeme, mobilya ve kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtıyor. Belediye teşvik amacıyla hayırseverlere de büyük kolaylıklar sağlıyor. Bağışlan eşya veya kıyafetler evlerden alınıyor. Alınan giysilerin yıkanıp, ütülenip paketlendikten sonra barkodlanarak merkezlerdeki raflarda ihtiyaç sahiplerinin beğenisine sunulduğu bildirildi. 

HAYIR KAPINIZ TELEFONUN UCUNDA
Bağış yapmak isteyenlerin 0 242 326 57 84 ve 0242 326 12 31 numaralı telefonları aramalarının yeterli olduğu, bağışlanacak eşyanın kapılardan alındığı belirtiliyor. Ayrıca mağaza stokları, eşya giriş ve çıkışı, kimlere ne kadar eşyanın dağıtıldığı düzenli olarak kayıt altına alınıyor. 

EVLERE GİDİLİP RAPOR TUTULUYOR
Beyaz eşya, mobilya ve elektronik eşyalar konusunda ise Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinin, evlerine uzmanlar gidip ziyaret ediyor. Kişinin gerçekten ihtiyacı olup olmadığı yerinde tespit edilip, rapor ediliyor. Uygun görülen ailelere, belediye ekipleri talepte bulundukları eşyaları ulaştırıyor. 

Yazar: Haberci
antalya haberleri sosyal mağaza antalya yardım merkezi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.