Apple'den İOS 9.1 güncelleme sürprizi

Teknoloji devi Apple, pek duyurusunu yapmadığı bir güncellemeyi kullanıcılarına sürpriz bir şekilde duyurdu. İOS 9.1 güncellemesi ile pek çok özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Apple'den İOS 9.1 güncelleme sürprizi

Geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan İOS 9.0 güncellemesinin ardından, teknoloji devi Apple yeni bir güncellemeyi duyurdu. Akşam saatlerinde gelen güncelleme, kullanıcılara sürpriz oldu. 

GÜNCELLEME ÖZELLİKLERİ
iPhone ve iPad'lere gelen yaklaşık 250 MB'lık güncelleme iTunes veya cihazlar üzerindeki ayarlar ile doğrudan indirilebiliyor. Peki bu güncelleme ile cihazlara nasıl bir yenilik geldi. Cihazdaki hareketliliği algılayan Live Photo özelliği ile bozuk çıkan fotoğrafları kaydetmeniz şartınıza bağlı izinle yapılıyor. Yine CarPlay, Müzik, Fotoğraflar, Safari ve Arama dahil olmak üzere geliştirilmiş doğruluk, görev kullanıcı arayüzündeyken geliştirilmiş performans, takvim uygulamasıyla ilgili sorun düzelmesi, bazı uygulamaların içeriğini büyüten bir sorun, e posta hesapları için yanlış bir okunmamış posta sayısına neden olan sorunların çözüme kavuştuğu öğrenildi. 

iOS 9.1 güncellemesi gelen cihazlar, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 olarak belirtiliyor. 

Apple bu güncellemesiyle pek çok rakibine de adeta fark ediyor. Apple'yi tercih edenler, güncellemelerle memnun kaldığını ve kendilerini düşünen bir teknoloji devinin olmasının sevindirici olduğunu beyan ediyorlar.

Yazar: Haberci
apple güncelleme İOS son güncellemesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.