Siyasette seçim öncesi reklam panosu gerginliği

CHP'li Milletvekili adayının astığı reklam panosu şehirde gerginliğe yol açtı. AK Partili Belediye, 'İzinsiz' diye pankartı indirmeye çalıştı, CHP'liler karşı çıktı.

Siyasette seçim öncesi reklam panosu gerginliği

1 Kasım seçimlerine giderken, siyasi ortamda da gerginlikler yaşanmaya başlandı. Bunların bir örneği Kayseri'de yaşandı. Bir binanı üst katına seçim için reklam panosu asan CHP'nin karşısına Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri çıktı. Kanun gereği pano indirildi.

Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'na CHP İl Başkanlığı'nın astığı reklam panosu gergin anların yaşanmasına neden oldu. Panoyu sökmek için gelen belediye ekiplerine CHP İl Başkanı Mustafa Ayan karşı çıktı. Ayan, 'O pankartı indirmeye kimsenin gücü' yetmez diyerek, ekiplere çıkıştı.

BAŞKAN KANUNLARI HATIRLATTI
Konuyla ilgili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de bir açıklama yaptı. CHP'li Ayan'a, kanunları hatırlatan Çelik, "CHP İl Başkanı şunu bilmelidir ki Büyükşehir Belediyesi'nin siyasi partilerin ya da partilerin milletvekili adaylarının astığı pankartlarla işi yoktur. Büyükşehir Belediyesi sadece ve sadece pankart, ilan ya da benzeri tanıtım materyallerinin nerede ne nasıl asılacağı ile ilgilenmektedir. Çünkü bu Büyükşehir Belediyesi'nin kanuni vazifesidir" dedi.

YANINDAKİ PANKARTA MÜDAHALE OLMADI
5216 sayılı yasanın 7. Maddesi (g) fıkrasınca reklam panosu yapılacak yerlerin ilgili belediye tarafından belirlenebileceğine dikkati çeken Başkan Çelik, "Belediyemizin izni olmadan CHP tarafından meydana bakan binanın üzerine kaçak bilboard yapıldığı için Büyükşehir Belediyesi müdahil olmuştur. Orada bir reklam platformu kuruldu. CHP İl Başkanı ve ekiplerimize engel olan kişiler bilsinler ki orada asılan pankarta bir müdahale söz konusu değildir. CHP İl Başkanı acaba belediye ekipleri binanın çatısındaki platforma müdahale ediyorlar da neden hemen yanında iple asılmış pankarta müdahale etmiyorlar diye düşünmüş müdür?" ifadelerini kullandı. 

Belediye ekiplerinin müdahalesiyle pankart indirildi. 

Yazar: Haberci
kayseri haberleri chp reklam panosu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı