Yuvarlak kavşağa üçgen meydan yapılacak

Denizli'de kent içi ulaşımı rahatlatılması için yeni proje geliştirildi. Buna göre büyük bir kavşağa üçgen meydan ve köprülü kavşak yapılması planlanıyor.

Yuvarlak kavşağa üçgen meydan yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, seçimlerde söz verdiği bir projeyi daha hayata geçireceğini söyledi. Üçgen Meydanı ve Köprülü Kavşak Projesi'nin yakın bir zamanda yapılacağını belirten Zolan, trafiğe adeta neşter vurulacağını ifade etti.

Başkan Osman Zolan, kentin yaşam standartlarını yükseltecek dev projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta teleferik projesini hayata geçiren Başkan Zolan, bir müjdeli haberi daha verdi. Denizli’nin trafik çilesini büyük ölçüde azaltacak projenin müjdesini veren Başkan Zolan, Üçgen Meydanı ve Köprülü Kavşaklar Projesi'ni katıldığı bir televizyon programında açıkladı. 

2016 YILININ PROJESİ 
Proje için 5-6 aydır çalıştıklarını söyleyen Başkan Zolan, "Her şeyi hazır, Allah nasip ederse bir kaç ay içerisinde başlayacağız. 2016’nın projesi Üçgen olacak. Denizli büyük bir meydana kavuşacak. Bu proje yaşanan trafik sorununu kökten çözecek. Otogar, teleferik, Bozdağ Kayak Merkezi, alt yapı gibi Denizlimiz için sözünde durduğumuz dev projelerimizde olduğu gibi inşallah bu büyük esere de mührümüzü vuracağız. Denizlimizin bu talebini, ihtiyacını gidermiş olacağız" dedi. Tüm detayların hesaplandığını söyleyen Başkan Zolan, "Projemizi Denizlimiz beğenecek. Trafiğimizi rahatlatacak, insanlarımızın yaşamına olumsuzluk yaratmayacak bir proje hazırladık. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.

ALTI YOL ÜSTÜ PARK OLACAK
Projenin detayıyla ilgili de bilgiler veren Başkan Osman Zolan, "Yollarımızı tünel şeklinde alta alıyoruz. Bir yerde iki katlı olacak, yer altından ve yer üstünden gidecek yollar olacak. Yer altında iki kat şeklinde planlanan yerler var. Yerin altından giden tek katlı yerlerimiz var. Yoğun çalışan trafiğimizi yerin altına aldık. Üçgen’in üstü ise güzel bir peyzajla yeni bir park olacak. Vatandaşlarımızın veya şehre yeni giren insanlarımızın gelip buluşacağı bu park, kentimize ayrı bir güzellik katacak. Onun hayalini kuruyoruz" diye konuştu.

Yazar: Haberci
denizli haberleri üçgen meydan ve kavşak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.