Balıkçılara 'Niye bağırdın' cezası

Eskişehir'de balık satışı yapan esnafa zabıta, bağırarak koku ve bağırarak müşteri çektiği gerekçesiyle ceza yazdı. Zabıtalar bununla da yetinmeyi, bazı esnafı Encümen'e sevk etti.

Balıkçılara 'Niye bağırdın' cezası

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların ihbarı üzerine balıkçılara denetim gerçekleştirdi. Koku ve gürültü şikayetiyle yapılan denetimlerde, koşullara uymayan esnafa para cezası kesildiği, eksiği olanların da belediye encümenine sevk edildiği bildirildi.

Konuyla ilgili Belediyeden yapılan açıklamada, Eskişehir genelinde 28 balıkçı koku ve gürültü nedeniyle zabıta ekipleri tarafından denetlediği belirtildi. Zabıtaların yaptığı incelemelerde, tezgahlardan akan suların kanalizasyon yerine sokağa döküldüğünü tespit ettiği ve bu işletmelere ceza uyguladığı bildirildi. 

İDARİ PARA CEZASI 
Vatandaşlardan gelen koku ve gürültü şikayetleri üzerine yapılan denetimlerde, fiyat tarifelerinin olmadığı, çığırtkanlık yaparak müşteri çekilmeye çalışıldığı ve bazı balık satış yerlerinde tezgah sularının kanalizasyon ızgaraları yerine sokaklara doğru aktığı görüldü. Kurallara uymamaları nedeniyle bazı balıkçılara idari para cezası uygulandığı ve ayrıca bu eksikliğin giderilmesi talebiyle Büyükşehir Belediyesi Encümenine sevk edildiğine dikkat çekildi. 

ESNAF SİTEM EDİYOR
Zabıta ekipleri, bu tür denetimlerini sıklaştıracağını belirtti. Esnaf ise, "Balık bu elbet kokacak. Elimizden geleni yapıyoruz. Bugünün balığını yarına bırakmıyoruz. Bu tür şikayetler ekmeğimizi kazanmamıza engel oluyor. Zabıtalar işyerimizin önünde dakikalarca inceleme yapıyor. Müşteri de burada ne olup olmadığını anlamadan gidiyor" diyerek sitem etti. 

Yazar:
eskişehir haberleri zabıta balıkçı ceza
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.