Cuma namazı sonrası cemaate aşure

Muharrem ayı nedeniyle cuma namazı kılan cemaate aşure dağıtıldı. Yaklaşık 10 bin kişiye dağıtılan aşureyi yiyenler, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Cuma namazı sonrası cemaate aşure

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle cuma namazını kılan vatandaşlara aşure dağıttı. 10 bin kişilik aşureyi Başkan Osman Zolan elleriyle dağıttı. 

Denizli'de belediye, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Bayramyeri Meydanı'nda düzenlenen aşure dağıtımına bizzat Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan katıldı. Cuma namazı sonrasında yapılan aşure dağıtımında Başkan Zolan, kepçeyle vatandaşlara dağıtım yaptı. 

BU AY BEREKET AYI
Muharrem ayının Müslümanlar için kutsal aylardan biri olduğunu söyleyen Başkan Zolan, "Muharrem ayı bereket ayıdır. Birlik ve beraberlik noktasında bir araya getiren kaynaştıran inancımızdan bu yana gelen bir gelenektir. Biz de aynı şekilde bu manevi değerimizi yaşatmak ve çocuklarımıza, gelecek nesillerimize anlatmak adına her sene olduğu gibi bu yılda aşure hayrımızı vatandaşlarımızla yapıyoruz” dedi.  

GELECEK NESİLLERE ULAŞSIN
Aşurenin içinde bulunan gıdaların bir arada oluşu gibi birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni eden Başkan Zolan, "Bu geleneğimizin gelecek nesillere de ulaşması adına bu güzelliği hep beraber paylaşarak sürdürelim" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
denizli haberleri aşure dağıtımı muharrem ayı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı